Az FPS düşüren ekran kaydedici önerisi

Maalesef bütçe ekleyemem param yok harçlık var sadece 15 TL o da sağda solda eriyor maalesef hevesimi böyle bir sistemle almaya çalışacağım ileride belki Allah nasip ederse artık ülke şartlarına da göre sistem belki ya alırım ya alamam ama iş sahibi olmadan almamın imkanı yok burada biraz içimi döktüm özür dilerim ama neyse. Yapacak bir şey yok.
Umarım istediğine kavuşursun dostum.

Öncelikle ekran kartı değiştirmenizi öneririm. Video çekmeyi bırakın oyun oynamak bile işkencedir o kartla. AMD kart alırsanız ReLive, NVIDIA alırsanız ShadowPlay kullanabilirsiniz.
Konu sahibinin beklediği cevap "en az fps düşüren ekran kayıt programı" idi. Ayrıca video çekmek için daha iyi bir sisteme sahip olması gerektiğini, elindeki imkanların yetersiz olduğunu, güncellemesi gerektiğini illaki kendisi de biliyordur. Sizinki saçma bir cevap olmuş açıkçası.

Fraps güzeldi fakat videolar 25 GB gibi yüksek boyutlara çıkıyordu. Mirillis Action4 denedim, güzeldi fakat bu sefer de bazı oyunlarda oyunu görmediği için oyun modunda video çekilmiyordu. Farklı öneri yaparsanız sevinirim. Bandicam ve OBS dışında, bunlar çok kasıyor.
Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum fraps ile çekilen videoların çok yer kapladığını. Eğer fraps ile rahat video çekebiliyorsanız "HandBrake" isimli programı kullanarak videolarınızın boyutlarını düşürebilirsiniz. Ben mesela valo videosu hazırlıyorum 900mb'dan 69mb'a iniyor video boyutu, hem de hiçbir kalite kaybı olmadan. Handbreake'in nasıl kullanıldığı hakkında videolar mevcut youtube'da. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Konu sahibinin beklediği cevap "en az FPS düşüren ekran kayıt programı" idi. Ayrıca video çekmek için daha iyi bir sisteme sahip olması gerektiğini, elindeki imkanların yetersiz olduğunu, güncellemesi gerektiğini illaki kendisi de biliyordur. Sizinki saçma bir cevap olmuş açıkçası.

Ben yapılması gereken en mantıklı şeyi söyledim, ekran kaydedici olarak çok bildiğim program yok ama sizin önerdiğiniz program iyi çalışıyorsa konu sahibi onu kullanabilir, fikriniz için teşekkür ederim.

Konu sahibinin beklediği cevap "en az FPS düşüren ekran kayıt programı" idi. Ayrıca video çekmek için daha iyi bir sisteme sahip olması gerektiğini, elindeki imkanların yetersiz olduğunu, güncellemesi gerektiğini illaki kendisi de biliyordur. Sizinki saçma bir cevap olmuş açıkçası.

Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum Fraps ile çekilen videoların çok yer kapladığını. Eğer Fraps ile rahat video çekebiliyorsanız "handbrake" isimli programı kullanarak videolarınızın boyutlarını düşürebilirsiniz. Ben mesela Valorant videosu hazırlıyorum 900 MB'dan 69MB'a iniyor video boyutu, hem de hiçbir kalite kaybı olmadan. Handbreake'in nasıl kullanıldığı hakkında videolar mevcut YouTube'da. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Sağ olun, hemen deniyorum convert cok uzun suruyor mu?

Geri
Yukarı