Az kullanımda i5 8300H 90 derece oluyor

• Konuyu başlatan Ra s
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 522

Ra s

Hectopat
Yer
Ashina Castle
Daha fazla  
Herkese selam. İşlemcim %60 kullanımda 90 dereceyi görüyor ve doğal olarak FPS düşmesi yiyorum oyunlarda. Boştayken bir sıkıntı yok ama LoL oynarken bile çok ısınıyor. Termal macunumu yeniledim. Format attım ama yok işlemcim çok ısınıyor başına bir şey de gelmedi hani arıza oluşabilecek bir durum da yok ortada. Özellikle yüksek performansa aldığım zaman güç seçeneklerinden oluyor bu durum. Her şey güncel bu arada.

Sistem:
i5 8300h.
1050 4 GB.
8 GB RAM.
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ra s laptopsa ısı eşiği olarak normal fakat LoL gibi oyunda ısınması anormal. Virüs taraması yapınız ( Kaspersky ve Malwarebytes ). Geçmezse işlemci Turbo Boost kapatınız.

Termal macunu çok veya az koymuş olabilirsiniz. Isı borularının vidalarını yeterince sıkmamış olabilirsiniz. Tekrardan kontrol edin gerekirse sıfırdan macun uygulamanızı öneririm. LoL gibi bir oyunda 90 derece normal değil. BF, RDR gibi ağır bir oyun değil sonuçta.

Undervolt yap. i5 9300H işlemciye oyuna özgü undervolt yaptım 90 dereceden 65 dereceye düştü.
Ben de 9300H kullanıyorum ve Valorant oynarken işlemci 94 dereceyi görüyor. Acaba ayarlarınızı ben nasıl yaptığınızı bana da basitçe anlatabilir misiniz?

Ben de 9300h kullanıyorum ve Valorant oynarken işlemci 94 dereceyi görüyor. Acaba ayarlarınızı ben nasıl yaptığınızı bana da basitçe anlatabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

buradan bakarak yaptım.

Sogutma iyi ise 80 derece yükte normal oyuncu laptoplarında turba fan var 90 derece biraz fazla gibi iyice arastırım BIOS güncelmi Windows arka planda ne çalısıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı