Az yer kaplayan işletim sistemi önerisi

Evet HDD ye kurulum bir kaç adım fazla gerektiriyor ama kuruluyor sonuçta.
Baya da basit benim işimi görür aslında fakat şu sorun var bilgisayarı kullanacak kişi bunu çözebilecek mi? :D Ben kullansam problem olmaz çözerim ama bakalım. Yazdım bunu listeye teşekkürler.

DDR3 bellek olan sistem o kadar da kötü değildir. 2. el vb. şekilde ucuza harddisk bakmanızı tavsiye ederim. Nefes almak GB'lar götürüyor günümüzde.
Sistem güzel aslında GTA5 bitirdim bu laptop ile fakat işte sorunum şu ki 2.el HDD lere güvenemiyorum ve bilgisayara zaten bir ekran gerektiği için extra başka bir şey almak istemiyorum. En iyisi XP kurabilirim çünkü kullanacak olana kullanım kolaylığı sağlamalı slax'ta bu yok maalesef.

Sistem güzel aslında GTA5 bitirdim bu laptop ile fakat işte sorunum şu ki 2.el HDD lere güvenemiyorum ve bilgisayara zaten bir ekran gerektiği için extra başka bir şey almak istemiyorum. En iyisi XP kurabilirim çünkü kullanacak olana kullanım kolaylığı sağlamalı slax'ta bu yok maalesef.
XP'den çoğu destek kesildi. Ölü yani. Yükle Android rahatca kullan.

Bir internet kafeye, bilgisayarcıya gitseniz size 320 ya da daha düşük boyutu olan ama 20'den fazla boyutu olan bir cihazı 20 lira civarı satacaktır diye düşünüyorum.
İnternet kafelerden harddisk almak bit pazarından almaktan farksız gibi geliyor bana genede bir soracagım. Laptop HDD si olduğundan bulmam zorlaşacak biraz.
Daha önce Linux deneyiminiz olmadıysa Linux kullanmak zor olabilir.
En iyi çözüm XP kullanmak gibi gözüküyor.
Ben kullarım benlik sıkıntı yok fakat ablam ve yeğenim kullanıcak bilgisayarı ve onların linux'u çözebileceklerini hiç sanmıyorum.
XP'den çoğu destek kesildi.
Hocam ofline kullanılıcak bilgisayar zaten. Pek problem olucağını sanmam bende hali hazırda destek verilen sistem kullanmak isterim fakat bilgisayarı tablete döndürmek pek istediğim bir şey değil Windows'un tabletlerde çalışan Windows 10 sistemi de aynı yeri mi kaplıyor acaba? Vakit bulunca onu da araştıracağım aslında dün geldi aklıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet kafelerden harddisk almak bit pazarından almaktan farksız gibi geliyor bana genede bir soracagım. Laptop HDD si olduğundan bulmam zorlaşacak biraz.

Ben kullarım benlik sıkıntı yok fakat ablam ve yeğenim kullanıcak bilgisayarı ve onların linux'u çözebileceklerini hiç sanmıyorum.

Hocam ofline kullanılıcak bilgisayar zaten. Pek problem olucağını sanmam bende hali hazırda destek verilen sistem kullanmak isterim fakat bilgisayarı tablete döndürmek pek istediğim bir şey değil Windows'un tabletlerde çalışan Windows 10 sistemi de aynı yeri mi kaplıyor acaba? Vakit bulunca onu da araştıracağım aslında dün geldi aklıma.
O zaman XP en iyisi olur.
Pek güvenli değil ama yapacak bir şey yok.
Aslında Linux güzel bir işletim sistemi bunu deneyimlerime dayanarak söylüyorum.
Fakat Windows kadar donanımlarla uyumlu çalışmıyor bana göre.
Debian, Kali, Backtrack, Mint, Manjaro ve Ubuntu dağıtımlarını kullandım.
Terminal kullanmak zevkli oluyor. :D

İnternet kafelerden harddisk almak bit pazarından almaktan farksız gibi geliyor bana genede bir soracagım. Laptop HDD'si olduğundan bulmam zorlaşacak biraz.

Elinizdeki disk de yıllık. Oradan alacağınız da. Elinizdeki dün üretilmiş olsa bu özeni gösterseniz anlayacağım ama bana yapmaya çalıştığınız çok saçma geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı