Azaraks ASUS IN-WIN 303 Sipariş Deneyimi

CaglarReyiz

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Gayrimenkul Satış Müdürü
Profil Kapağı
1522576706
Merhaba arkadaşlar, forumda adını görmediğim bir siteden alışveriş yaptım ve bununla ilgili size deneyimimden kısaca bahsedeceğim. Öncelikle Aradığın Ürüne Bir de Buradan Bak! Azaraks hakkında pek araştırma yapmadan işlemleri sağladım, com.tr olmasına ve n11'de mağazası olduğu için güvenimi sağladı ve birkaç güzel yorum görünce sipariş vermeye karar verdim. Sipariş ettiğim kasanın videolarına buradan asus in win 303 - YouTube ulaşabilirsiniz. 25 Mayıs sabahı 10:47'de 599₺'ye sipariş verdim, ücretsiz kargo üstelik. 11:30 gibi kargoya verdiler, ve 26 Mayıs 12:30 civarı teslim aldım (İstanbul > Edirne/Keşan 200/250km). Üründe herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, tasarımını çok beğendim zaten kasayı almadan önce bayağı bir araştırma yapmıştım videoları filan izledim, bu fiyata göre bence en iyi kasa diyebilirim. Yan paneli komple cam, camın üstünde ASUS yazısı mevcut ve birkaç çizgi var, hepsi RGB uyumlu fakat kasanın ön kısmındaki kırmızı çizgiler yanmıyor onlar yansa zaten dehşet olur :) En alt kısmında 3x 12cm fan montaj yeri mevcut filtresiyle beraber, üst kısmında ise PSU gizleme yeri mevcut ayrıca üst kısmada 2 veya 3 adet fan da takılabiliyor. İleri doğru bir sıvı soğutma aldık mı tamamdır :) birkaç görselle deneyimimi sonlandırmak istiyorum, üründen çok memnun kaldım, almak isteyenler hiç durmasın yalnız kasa çok ağır yani ben biraz zorlandım, bir kasanın bu kadar ağır olmasını beklemiyordum :D iyi forumlar ^^

9a7c41e7-42b7-42cf-84ce-19ea21d6e3f2.jpg
27a623c9-0a35-4384-be3a-bab2d9ed3671.jpg
38add6e5-17ac-44af-a5c6-4baea688ba69.jpg
096ac7b4-92ac-4c26-aedb-c62d97d0f68c.jpg
540fc464-8d5e-4a36-8e7e-8b3d420bf89a.jpg
7495d1ac-8241-4813-be84-7d4c85c9d4c3.jpg
082309c3-3b53-4ddd-9e52-bf4406dd89a1.jpg
c7c31484-4b8d-444e-afde-acd6ffa0f20d.jpg
dad39a36-e2cf-4078-9503-754967911117.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar konuyu yeni açmışsınız şuan gösterimde değil, yönetici veya mod onayladığı zaman gösterime sunulacaktır o zaman yardımcı olurum. Anakartınız da RGB portu yoksa Akasa RGB aparatı almanız gerek. Yada cam paneldeki yazılar yanmıyorsa yan kapağı açın orada RGB portu çıkmıştır bende bu sorunlar oldu böyle çözdüm.
Bu arada fotoğraftaki köpeğimiz trump öldü :(

Başınız sağolsun hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Yan kapağın oradan RGB portu çıkıyor mu acaba?

Birde aşağıdaki ürün işimi görür değil mi?
Akasa Vegas 7 Modlu 4 Kanal RGB Fan Çoklayıcı Kontrol Kartı (AK-RLD-02) - Fan Kontrolcü - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

Siz tam olarak nasıl yaptınız? Anakartınız destekliyor muydu? İlk kez RGB sistem topladığım için bilmiyorum da. Çok teşekkür ederim.

Dostlar sağ olsun dostum. Rica ederim

Yan kapağın oradan RGB çoklayıcı çıkmıyor, ön ve yan kısmın RGB portunu kasanın ön kısmının arkasına montelemişler, bir port şeklinde. Daha sonra o porttan tek kablo RGB kablosu çıkıyor onuda anakartınızdaki RGB portunuza takıyorsunuz. Benim anakartımda RGB portu yok o yüzden attığınız linkteki ürünü aldım ve Akasa Vegas X7 fanlarından 4 adet bir de 30 liraya çoklayıcı kablo var ondan aldım.

Akasa Fan Çoklayıcı Kontrol kartının güç girişini bağladım. Daha sonra 4 adet fan çoklayıcı yerinin ilk sırasına Akasa çoklayıcı kabloyu taktım ve toplamda 4+3 yani 7 adet RGB fan takma yerim oldu. 4 tanesine fan, 1 tanesine de kasanın yan camının RGB kablosunu taktım yani boşta 2 adet RGB yeri kaldı. Fakat kontrolcü de sadece 7 adet mod var. 6 tanesi tek renk sürekli yanıyor, 7. mod ise tüm renkler sıra sıra yanıp sönüyor. Eğer anakartınızda RGB portu varsa sadece 30 liraya olan RGB çoklayıcı kabloyu almanız yeterli ve efsane olur efsane bildiğiniz o kasaya aşık olursunuz çünkü RGB yanınca istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz kasanın kendi RGB sistemi de çok gelişmiş bir sistem ama üzülerek diyorum ki anakartımda keşke RGB portu olsaymış.

Anladım. Çok teşekkür ederim. Aslında bu kasayı Asus Aura yazılımı ile kontrol etmek gerek dediğiniz gibi aşık olur insan. Keşke kendi içerisinde bir kontrolcü ile gelseymiş.

Elimde Aigo C5 fanlar ve kontrolcüsü bulunuyor. Kasayı haftaya almayı planlıyorum. Aigo kontrolcüsüne bağlayıp şansımı deneyeyim, olmazsa dediğiniz gibi harici Akasa kontrolcüsü almak gerekecek. Keşke benim anakartımda da RGB kontrolcüsü olsa :) 4.nesil i5 ve 16 GB DDR3 bellekler kullanıyorum, sırf bu RGB işi için anakart-ram-işlemci-soğutucu 4'lüsünü satıp Z270'li DDR4'e geçebilirim :)

Hocam görürsünüz inşallah kasayı yeni aldım anakartım h310m JLED bölümüne bağladığım zaman sadece kırmızı renk yanıyor sabit bir şekilde bunu nasıl değiştirebilirim.

kasanın yan kapağını açın, kablolama kısmını. Orada sol üstte hemen ön panele giden kablolar var mesela power tuşuna doğru. Tam o kısımda 2 adet alt alta led kablosu var birisi çıkık oluyor onu oraya tak düzelmesi lazım bende de aynısı oldu. Birde anakartın markası ney ? Onun yazılımını indir oradan kontrol edebiliyorsun renkleri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı