Azerbaycan-Ermenistan Towuz Bölgesinde Çatışma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aliyev hakkında araştırma yaptım pek iç açıcı değil (yönetim vb.) üstteki arkadaşın dediği doğru olabilir.

Dostum, Azerbaycan'in basindekiler hakkinda bilgileri, Azerbaycanlilardan alin, oyle sitelerden degil. Azerbaycan medyasi soylemiyor ama benim oturdugum sehirde hastanelerin 70-80%’i dolu, bir suru sehit var; medya ise 3-5 sehit gosteriyor. Tum sehit olanlar gariban ailelerden, bir tane zengin cocugu sehit oldu mu? Hayir, 6 koyu kurtarmisiz diyorlar ya, o da yalan, kurtarma falan yok; millet korkmasin diye yalan soyluyorlar. Azerbaycan'a giris cikislar bile kapatildi millet kacmasin diye, sonumuz yakin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Azerbaycan'in basindekiler hakkinda bilgileri, azerbaycanlilardan alin oyle sitelerden degil. Azerbaycan medyasi soylemiyor ama benim oturdugum sehirde hastanelerin 70-80%i dolu, bir suru sehit var medya ise 3-5 sehit gosteriyor. Tum sehit olanlar gariban ailelerden, bir tane zengin cocugu sehit oldu mu? Hayir, 6 koyu kurtarmisiz diyorlarya, oda yalan kurtarma falan yok, millet korkmasin diye yalan soyluyorlar, Azerbaycan'a giris cikislar bile kapatildi millet kacmasin diye, sonumuz yakin.
Mutlaka ilerleme vardır fakat Ermenistan'a edilen yardımın haddi hesabı yok üstelik daha bugün yayınlanan videoda SİHA ile yaklaşık bi 20-30 ermeni vuruldu bilmiyorum gördünüz mü, Azerbaycan medyası hakkında bilgim yok belki haklı olabilirsiniz ama İsrail'in bile desteğini almış bir devlete bir şey olmaz düşmanlar ortak sonuçta Moskova Ayısı :)

Mutlaka ilerleme vardır fakat Ermenistan'a edilen yardımın haddi hesabı yok üstelik daha bugün yayınlanan videoda SİHA ile yaklaşık bir 20-30 ermeni vuruldu bilmiyorum gördünüz mü, Azerbaycan medyası hakkında bilgim yok belki haklı olabilirsiniz ama İsrail'in bile desteğini almış bir devlete bir şey olmaz düşmanlar ortak sonuçta moskova ayısı :)

O videoya nereden bakabilirim? Rica etsem soyler misiniz.

O videoya nereden bakabilirim? Rica etsem soyler misiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
+18
(Yok edilen Ermenistan'a ait.)
Daha bir çok görüntü ve video var, isterseniz resmi kaynaklarda da oluyor genelde ama uygunsuz içerikten bazen koymuyorlar.
Kısacası Ermeniler aşırı beceriksiz bir halk, ve artık uluslar işgalci güç olduğunu kabul ediyor.
2 Ermeni savaş uçağı dağa çarpmış mesela :D

+18
(Yok edilen Ermenistan'a ait.)
Daha bir çok görüntü ve video var, isterseniz resmi kaynaklarda da oluyor genelde ama uygunsuz içerikten bazen koymuyorlar.
Kısacası Ermeniler aşırı beceriksiz bir halk, ve artık uluslar işgalci güç olduğunu kabul ediyor.
2 Ermeni savaş uçağı dağa çarpmış mesela :D
Lütfen yukarıdaki arkadaşı kale almayın🙂

Amerika'da bütün Avrupa yok olmamızı istiyor yani Avrupa ermeniye destek olacak bence siz çok saçma düşünüyorsunuz Rusya ve Avrupa'lara söylersek bu onların savaşı deriz 2-3 tweet atarız ama onlar destek verirse bizde yardımı yollarız bence diyelim onların savaşı yine yardım ediyorlarsa her şeyimizi veririz.

Lütfen yukarıdaki arkadaşı kale almayın🙂

Beni mi diyorsunuz? Yani beni mi kale almasinlar?
2 Tank patlatiyorlar, 10 asker olduruyorlar. Sonra bunu paylasiyorlar millet korkmasin diye. Her gun kac sehit geliyor haberiniz var mi?
Azerbaycan'da interneti bile kapattilar, insanlar gercekleri ogrenmesin diye. Siz burada ne konusuyosunuz haberiniz yok hiç birseyden.
Azerbaycanliyim. 15 sehit haberi doğru değil, resmi kaynak dışında hiçbir kaynağa inanmayın, bugun Twitter'da fazlasiyla fake haberler görüyorum, atılan videoların çoğu eski yıllara ait, fotolar, Suriye'den parali askerler falan getirilmis haberleri de yalan, her şeye inanmayın.

Son düzenleme:
Sivil halka ateş açıyorlar. Bir savaşta 2 generallerini kaybettiler. Seferberlik ilan ettiler ve ismi yazılan çoğu ermeni asker orduya katılmadı. Seferberlik kadınlar içinde ilan ettiler kadınlar geliyor benim vatanımın ordusuyla savaşmaya. Şu ana kadar 3 nişancı (Sniper) kadın öldürüldü. Azerbaycan savaş yapmıyor Azerbaycan kendi topraklarını almak ve savunmak istiyor. 30 yıldır sabrettik. 30 yıldır sabr edin sabr edin deyip susturdular. Ama artık kk yaydan çıktı artık ya Karabağ ya Ölüm!

@Broox Savaş sırasında ülkenin internetinin kesilmesi oldukça normaldir. Burada amaç, propagandanın engellenmesi ve halkın yanlış haber almasının önüne geçilmesidir.

Ayrıca tabii ki sınırlar giriş ve çıkışlara kapatılacak. Sonuçta savaş var.

Sivil halka ateş açıyorlar. Bir savaşta 2 generallerini kaybettiler. Seferberlik ilan ettiler ve ismi yazılan çoğu ermeni asker orduya katılmadı. Seferberlik kadınlar içinde ilan ettiler kadınlar geliyor benim vatanımın ordusuyla savaşmaya. Şu ana kadar 3 nişancı (Sniper) kadın öldürüldü. Azerbaycan savaş yapmıyor Azerbaycan kendi topraklarını almak ve savunmak istiyor. 30 yıldır sabrettik. 30 yıldır sabr edin sabr edin deyip susturdular. Ama artık kk yaydan çıktı artık ya Karabağ ya Ölüm!
13 yasinda usaqsan sen ne danisirsan :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı