Azerbaycan halkı bizim hakkımızda ne düşünüyor?

Durmazzali47

Decapat
Size birkaç soru soracağım.

1- Azerbaycanlılar kendilerini Türk olarak kabul ediyorlar mı? Ediyorlarsa bu çoğunluğu kapsar mı?

2- Azerbaycanlılar bizi kendilerine ne kadar yakın olarak görüyorlar?

3- Azerbaycan Türkleri ülkemizde üretilen içerikleri izliyorlar mı? Özellikle onların ülkesinde tarih, bilim gibi konulu kanalların olmaması ya da çok çok az olmasından dolayı bunu soruyorum.

4- Türkiye ile birleşmek isterler miydi?

5- Technopat platformunu Azerbaycan Türkleri de kullanıyor ve takip ediyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

1- Azerbaycanlılar kendilerini Türk olarak kabul ediyorlar mı? Ediyorlarsa bu çoğunluğu kapsar mı?

2- Azerbaycanlılar bizi kendilerine ne kadar yakın olarak görüyorlar?

3- Azerbaycan Türkleri ülkemizde üretilen içerikleri izliyorlar mı? Özellikle onların ülkesinde tarih, bilim gibi konulu kanalların olmaması ya da çok çok az olmasından dolayı bunu soruyorum.

5- Technopat platformunu Azerbaycan Türkleri de kullanıyor ve takip ediyor mu?
Bir Azerbaycanlı olarak evet bizde türküz.

Ortada kardeşlik söz konusu, yani kardeş gibiyiz. lakin ben hepsinin siyasetten ibaret olduğunu düşünüyorum. yani gerçeğe baktığımızda olaylar daha farklı.

Hocam bizim tv kanallarından çok sizin kanallar var. :D ülkenizde üretilen içerikleri evet herkes izliyor. dizisinden filminden belgeselinden tut youtuber, yayıncılara kadar.

''Türkiye ile birleşmek'' hmm, neden olmasın olabilir.

Evet bizler de kullanıyor ve takip ediyoruz. genellikle zaten yine söylüyorum, youtuber yayıncılara kadar her bir şeye kadar izleniyorsunuz.

Bir Azerbaycanlı olarak evet bizde türküz.

Ortada kardeşlik söz konusu, yani kardeş gibiyiz. lakin ben hepsinin siyasetten ibaret olduğunu düşünüyorum. yani gerçeğe baktığımızda olaylar daha farklı.

Hocam bizim tv kanallarından çok sizin kanallar var. :D ülkenizde üretilen içerikleri evet herkes izliyor. dizisinden filminden belgeselinden tut youtuber, yayıncılara kadar.

''Türkiye ile birleşmek'' hmm, neden olmasın olabilir.

Evet bizler de kullanıyor ve takip ediyoruz. genellikle zaten yine söylüyorum, youtuber yayıncılara kadar her bir şeye kadar izleniyorsunuz.
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Som bir sorum var, cevap verir misiniz bilmiyorum.
Ülkenizde bir muhalefetin olmaması, Aliyev ailesinden başka seçeneğin olmaması sizi üzüyor mu? Bu vaziyet'e karşı halk bir şeyler yapmak istiyor mu? Yoksa herkes halimden memnun mu?

Benim de bir sorum var.

Biz Azerbaycan Türkçesini %100 anlayamıyoruz mesela herhangi birinin 30 dakikalık konuşmasını dinlediğimde bazı bölümlerdeki kelime farklılıklarından anlayamıyorum.

Peki siz buradaki videoları, filmleri izlerken anlayabiliyor musunuz?

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Som bir sorum var, cevap verir misiniz bilmiyorum.
Ülkenizde bir muhalefetin olmaması, Aliyev ailesinden başka seçeneğin olmaması sizi üzüyor mu? Bu vaziyet'e karşı halk bir şeyler yapmak istiyor mu? Yoksa herkes halimden memnun mu?
Rica ederim ne demek. Herkes halinden memnun değil. sesini çıkarsan anında paketsin maalesef. bir şey yapmak istesekte olanlar olur.

Benim de bir sorum var.

Biz Azerbaycan Türkçesini %100 anlayamıyoruz mesela herhangi birinin 30 dakikalık konuşmasını dinlediğimde bazı bölümlerdeki kelime farklılıklarından anlayamıyorum.

Peki siz buradaki videoları, filmleri izlerken anlayabiliyor musunuz?
Tabii ki anlayabiliyoruz. öncelikle iki dilin yakınlığı çok fazla oradan basit bir şekilde anlayabiliyoruz. ayriyeten de türk dizi, filmlerini çok fazla izlediğimizden dolayı da anlayabiliyoruz. konuşma faslına gelirsek herkes akıcı konuşamaz. ben çocukluğumdan bu yana türklerle hep iletişimde olan birisiyim. konuşa konuşa artık bir türk gibi konuşabiliyorum. azerbaycanlı olduğum anlaşılmaz yani. :D bizimkiler sizinkileri iyi anlıyor lakin sizinkiler bizimkileri anlayamıyor. o da tamamen dil yakınlığının kimde olmasına bağlı bir durum. ama gayret ederseniz öğrenemeyeceğiniz bir dil değil.

Son olarak, ''yanlış anlama'' adında bir film var. Türkler Ve Azerbaycanlılar bir araya gelip böyle bir film çekmişler. :D izlemediyseniz onuda izlemenizi tavsiye ederim. hem komedi hem de bizim dili az çok anlamış olursunuz. :D

Son düzenleme:

1- azerbaycanlılar kendilerini Türk olarak kabul ediyorlar mı? Ediyorlarsa bu çoğunluğu kapsar mı?

2- azerbaycanlılar bizi kendilerine ne kadar yakın olarak görüyorlar?

3- Azerbaycan türkleri ülkemizde üretilen içerikleri izliyorlar mı? Özellikle onların ülkesinde tarih, bilim gibi konulu kanalların olmaması ya da çok çok az olmasından dolayı bunu soruyorum.

5- Technopat platformunu Azerbaycan türkleri de kullanıyor ve takip ediyor mu?

Şu an yazdıklarım şahsi fikir ve varsayımların haberiniz olsun.

1- bence eskiden sadece azeri ya da Azerbaycan'lı olarak görüyorlardı ayrı bir millet gibi ama şimdi onlarda Azerbaycan türkü diyebiliyorlar.

2-onlarda da bizleri sevmeyen var, bizde de onları sevmeyen ama genele baktığımda sevdiklerine inanıyorum.

3-bence oldukça fazla izliyorlardır. Zaten Azerbaycan türkü bir arkadaşta aynı cevabı vermiş.

4-bence istemezler.

5-bence her Türk içeriği gibi Technopat'ı da sıkça kullanıyorlardır.

Yüzyıllardır savaşan iki halkın bu denli kardeş olmalarını ise hem sevinç hem de şaşkınlıkla karşılaşıyorum. Allah bozmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı