Azerbaycan Türkçesini kaç ayda öğrenebilirim?

Hiçbir işime yaramayacak yine de öğrenesim var diye açmış konuyu zaten :):):). Böyle diyen birine işinize yaramaz demek nasıl bir okuduğunu anlamama hâli oluyor. :)
Bence de öyle tabi, daha geçerli bir dil öğrenilmeli.
Ben dil öğrenmeyi seviyorum. İngilizce ana dilim gibi. Azerbaycan Türkçesini öğrendikten sonra Almanca veya İspanyolca öğreneceğim. Sonra da Çinceyi öğrenmeye başlayacağım. Benim için dil öğrenmek bir hobi, bu hobime de kimsenin karışmaya hakkı yok. 🙂

Bunun üçün dilin içində olmağınız yetər arkadaşlar :). Türkiyə Türkçesini tam anlayan Azərbaycanlılar olaraq, biz bu dili televizyonda dizi, haber; internetdə isə YouTube videoları izləyərək öyrəndik. Azərbaycanca izlənməli dizi ve YouTube kanalları olmadığı üçün, Instagram/Facebook'da səhifələr izləyərək və böyük mətnlər oxuyaraq (bu sözlük ya da herhangi bir sayfa da olabilir) dilə zamanla hakim ola bilərsiniz. Sadəcə hobbi olaraq və ya internetdə zaman keçirərkən belə istədiyiniz nəticəni alacaqsınız. (Arapca-Farsca olan sözlerin fazlalığı ve Türkceden farklı talaffuz edildiği için zaman alıcaktır).

Geri
Yukarı