Azerbaycan'da Steam üzerinden TL ile oyun nasıl alınır?

Gusein

Decapat
Yer
Azerbaycan/Bakü
Merhaba, ben Bakü'de yaşıyorum. Bakü'de Steam cüzdan kodları satılmıyor, satılanlar da dolar ile satılıyor ama bazı siteler varki Bakü'de oyun satıyorlar yani siz onlara parayı veriyorsunuz onlar size TL ile satın alıyor. E tabii ki bu siteler de 30 TL'lik oyunu 70 TL'ye satıyor. Ne kadar araşdırdım ama bulamadım. Ben babamın kartıyla oyun satın almak istiyorum ama satın alma işlemi başarısız oluyor. Nedeni ben Bakü'de yaşadığım için Steam üzerinde sadece USD ile satın alma işlemi yapabilirim ama durum böyle olunca fiyatlar uçuyor normal olarak. Ben nasıl Steam üzerinden TL ile satın alma yapabilirim?

Merhaba, ben Bakü'de yaşıyorum. Bakü'de Steam cüzdan kodları satılmıyor, satılanlar da dolar ile satılıyor ama bazı siteler varki Bakü'de oyun satıyorlar yani siz onlara parayı veriyorsunuz onlar size TL ile satın alıyor. E tabii ki bu siteler de 30 TL'lik oyunu 70 TL'ye satıyor. Ne kadar araşdırdım ama bulamadım. Ben babamın kartıyla oyun satın almak istiyorum ama satın alma işlemi başarısız oluyor. Nedeni ben Bakü'de yaşadığım için Steam üzerinde sadece USD ile satın alma işlemi yapabilirim ama durum böyle olunca fiyatlar uçuyor normal olarak. Ben nasıl Steam üzerinden TL ile satın alma yapabilirim?
Basit bir şekilde alamazsın. Başka bir türlü almaya çalışırsan da Steam bunu fark eder ve ban yersin. Kendi ülkenin parası ile alsana? Bir de dolar sizin ülkede 1.70 ne olacak o kadar farkdan.

Basit bir şekilde alamazsın. Başka bir türlü almaya çalışırsan da Steam bunu fark eder ve ban yersin. Kendi ülkenin parası ile alsana?

Kendi ülkemizin parasıyla satın almak olmuyor dolar ile oluyor. Şöyle izah edeyim mesela Rust almak istiyorum TL ile satın alırsam 20 manat yapıyor ama dolar ile satın almak istesem 40 manat yapıyor.

Kendi ülkemizin parasıyla satın almak olmuyor dolar ile oluyor. Şöyle izah edeyim mesela Rust almak istiyorum TL ile satın alırsam 20 manat yapıyor ama dolar ile satın almak istesem 40 manat yapıyor.
Hocam bildiğim kadarıyla TR hesap açmanız lazım VPN ile, TR cüzdan kodu ve TL kullanabilirsiniz sadece ama.

TL ile aldığınızda kur avantajına sahip olmuş oluyorsunuz. Steam buna izin vereceğini düşünmüyorum.

Aklıma bir şey geldi. Türkiye'den bir arkadaşın sana Steam hesabı açsa ve hesabı sen kullansan TL ile alışveriş yapamaz mısın? Bilenler yanıtlarsa sevinirim.

Babana söyle karttaki paranın gereken kadarını tl ye çevirsin, daha sonra papara veya ininal hesabı açın. Kimlik onaylamadan da belli bir limite kadar işlem yapılıyor diye biliyorum. Steam hesabını açarken Türkiye hesabı açman lazım ama sanırım tam bilgim yok.

Geri
Yukarı