Aziz Nesin günümüzde yaşıyor olsaydı Z Kuşağı hakkında neler düşünürdü?

Ben olumlu şeyler düşüneceğini düşünmekteyim. Aziz Nesin bilindiği üzere ironi ve siyasi görüşleriyle çok ön planda olan bir isimdi zamanında. Ben Z kuşağını genelleyemesem de bu kuşağın mizah anlayışını ve politikleşmesini begenecegini düşünmekteyim. Sonuçta iki insan/kuşak da benzer düşüncelere,benzer özgürlük anlayışına sahipler.

Ben olumlu şeyler düşüneceğini düşünmekteyim. Aziz Nesin bilindiği üzere ironi ve siyasi görüşleriyle çok ön planda olan bir isimdi zamanında. Ben Z kuşağını genelleyemesem de bu kuşağın mizah anlayışını ve politikleşmesini begenecegini düşünmekteyim. Sonuçta iki insan/kuşak da benzer düşüncelere,benzer özgürlük anlayışına sahipler.
Z kuşağının özgürlük namına pek bir şey bildiğini sanmıyorum. Onlar sadece popüler olan düşünce, akım neyse onun peşinden koşuyorlar. Çoğunun kendi fikri yok. Popüler olan şey neyse ona uyuyorlar. Kişisel düşüncem tabii bu.

Z kuşağının özgürlük namına pek bir şey bildiğini sanmıyorum. Onlar sadece popüler olan düşünce, akım neyse onun peşinden koşuyorlar. Çoğunun kendi fikri yok. Popüler olan şey neyse ona uyuyorlar. Kişisel düşüncem tabii bu.
Orası da var dediğiniz şekilde hocam.

İyi şeyler düşünmezdi. Araştırmayan, sorgulamayan, kendi fikirleri olmayan, sadece sosyal medyada gördüğü düşüncelere düşünmeden inanan ve bunu savunan bir kuşak. Kendilerinden önceki kuşağa düşmanlardır ama kendilerinin onlardan farksız olduğunu anlayamazlar. Sadece onların düşüncelerinin tam tersini benimserler ama kendi akıllarıyla değil, sosyal medyada gördükleri ile.

(Bu mesaj Z kuşağının tümü için değil ÇOK büyük bir kesimi için yazılmıştır. Çok azda olsa aklı başında olanlar var.)

Yeni konular

Geri
Yukarı