Z kuşağı hakkında kötü yorumlar

Dostum öncelikle yaşını sormak istiyorum yanlış anlama bu sorumu. Cumhuriyet Halk Fırkasından sonra Cumhuriyet Halk Partisi açılmıştır ve Atatürk'ün başa geçme gibi bir uğraşı yoktur. Atatürk Cumhuriyet Halk Fırkasının başkanı olduğu için yeni kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin başına geçmiştir ve Cumhurbaşkanı olmuştur tabiki insanların içinde tek bir kişi ülkeyi yöneteceği için kuşku olmuştur.
Yaşım 18. Sizinle şu anda lise seviyesindeki bilgilerimle konuşuyorum. Sanırım yanlışınız var. CHF'dan sonra Serbest Cumhuriyet Fırkası kuruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isteği üzerine Ali Fetih Bey kurdu. Bu partiyi de gizliden Atatürk yönetti ama halkın bundan hiçbir zaman haberi olmadı.

Teknolojiden dolayı sanırım gençlik yanlış bir şekilde algılanıyor.

Affedersiniz ama ben Mustafa Kemal hakkında pek bilgi sahibi değilim. Çevremde az buçuk duyduklarıma göre de iyi bir adam olmadığı kanısındayım. Dış devletlerle anlaşma vs. içinde olduğunu duydum. Sizce bu anlattıklarımın doğruluk payı var mı ? En basitinden halk Cumhuriyet Halk Fırkası'nı sevmediği için arkadaşına kendinin yönetebileceği bir fırka açtırıyor. Ben kendilerine pek ısınmadım açıkçası.
Oturuyoruz çünkü her şey artık makine gücüne geçti.

Sevgili dostum, bunlar duymakla saptanacak konular değil. Önce bir Mustafa Kemal biyografisi oku, sonra da Nutuk ve Medeni Bilgiler okuyabilirsin. Böyle şeyleri tarihçilerden okumak ve dinlemek gerekli. Çevremizden duyduklarımıza göre gezegenimizin şekline kare bile deriz. O yüzden hiç kimsenin dediğine güvenmemek lazım. Tarihi de bilimsel yöntem ile okumak gerekir.

Kitap kategorisine yeni bir konu açarsan kaynak önerisi de yapabilirim.

Son düzenleme:
Yaşım 18. Sizinle şu anda lise seviyesindeki bilgilerimle konuşuyorum. Sanırım yanlışınız var. CHF'dan sonra Serbest Cumhuriyet Fırkası kuruldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isteği üzerine Ali Fetih Bey kurdu. Bu partiyi de gizliden Atatürk yönetti ama halkın bundan hiçbir zaman haberi olmadı.
Doğru söylüyorsunuz orayı atladım.

Öncelikle şunu bil, fırkadan sonra parti açılmamıştır. Oluşum her zaman aynı kalmıştır. Yalnızca isim değiştirmiştir. Bu anlattıkların günümüz siyasetinde bir zihniyeti hatırlattı bana ama çok bahsetmek istemiyorum 😀.
Bilgi sayfalarına, oyunlardan daha çok uğramaya çalışın. Ben yeri geldiğinde terör gruplarının bile amaçlarını, hedeflerini, kuruluş dönemlerini okurken, sizlerin daha ülkenin kurucusundan ve ilk yasal siyasi partisinden haberinizin olmaması hayrete düşürdü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı