Azure ile VPN oluşturma

ReDTrBoy

Centipat
Daha fazla  
Azure students hesabım var ve kendime özel VPN oluşturmak istiyorum. YouTube'da detaylı bilgi bulamadım, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Azure students hesabım var ve kendime özel VPN oluşturmak istiyorum. YouTube'da detaylı bilgi bulamadım, ne yapmalıyım?

Wireguard ile yapabilirsin.
Ufw allow oluşturduğun udp portu

curl -O https://raw.githubusercontent.com/angristan/wireguard-install/master/wireguard-install.sh
chmod +x wireguard-install.sh
./wireguard-install.sh

Public IP gir.
Ve port

Wireguard ile yapabilirsin.
Ufw allow oluşturduğun udp portu

curl -O https://raw.githubusercontent.com/angristan/wireguard-install/master/wireguard-install.sh
chmod +x wireguard-install.sh
./wireguard-install.sh

Public IP gir.
Ve port.

Hocam, cahilliğime sayın nasıl yapacağı mı detaylıca anlatır mısınız?

Maddeler halinde anlatırsanız sevinirim.

Hocam, cahilliğime sayın nasıl yapacağı mı detaylıca anlatır mısınız?

Maddeler halinde anlatırsanız sevinirim.

Burada detaylıca açıklanmış, takıldığın yerde sana yardım ederim.

Burada detaylıca açıklanmış, takıldığın yerde sana yardım ederim.

Hocam AWS ile yaptım ancak bu AWS ileride bana sıkıntı çıkarır mı? Ücret veya veri aktarım hızı olarak sorun yaşar mıyım?

Size bir şey sormak istiyorum acaba kendi dosya indirme sunucumu nasıl kurarım benim sunucuya yüklediğim dosyaları arkadaşlarım ile paylaşmak ve onlarında benim paylaştığım dosyaları indirmesini istiyorum. Bu konuda bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam AWS ile yaptım ancak bu AWS ileride bana sıkıntı çıkarır mı? Ücret veya veri aktarım hızı olarak sorun yaşar mıyım?

Size bir şey sormak istiyorum acaba kendi dosya indirme sunucumu nasıl kurarım benim sunucuya yüklediğim dosyaları arkadaşlarım ile paylaşmak ve onlarında benim paylaştığım dosyaları indirmesini istiyorum. Bu konuda bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz?

AWS ücretsiz sıkıntı yaşatmaz, süresi dahilinde bu arada aynı işlermleri Azure ile de yapabilirsin, port açsan gerisi aynı.
Dediğin için nextclould öneririm.

AWS ücretsiz sıkıntı yaşatmaz, süresi dahilinde bu arada aynı işlermleri Azure ile de yapabilirsin, port açsan gerisi aynı.

Bu işlerden fazla anlamadığım için tek başıma Azure ile başa çıkamadım.

Hocam aklıma başka bir fikir yattı az bir şey web programlama biliyorum onun ile indirme sitesi yapabilirim ancak bu yapmış olduğum siteye özel domain veyahut da DNS nasıl alabilirim?

Hocam aklıma başka bir fikir yattı az bir şey web programlama biliyorum onun ile indirme sitesi yapabilirim ancak bu yapmış olduğum siteye özel domain veyahut da DNS nasıl alabilirim?
Azure üzerinden yapılabiliyorsa yapabilirim.

Son düzenleme:

Azure üzerinden yapılabiliyorsa yapabilirim.

Direkt IPv4 adresi ile sitene girebilirsin, Ubuntu'dan Apache yükleyip kullanabilirsin.

Azure çok farklı değilidir illaki YouTube'da rehber vardır.

Geri
Yukarı