İnternete sadece VPN ile bağlanabiliyorum

Panko

Kilopat
Daha fazla  
Yıllardır Cloudflare'in WARP+ adlı VPN'ini kullanıyorum -yeni yüklediğim bir VPN değil yani- ve bugün çok rastgele bir şekilde PC'yi açtığımda internete sadece VPN ile erişebilmeye başladım.

Çözmek için denediğim yollar:
  • Modem reset.
  • PC yeniden başlatma.
  • Complete ınternet repair adlı uygulamayı çalıştırdım, denedim.
  • DNS otomatikte.
*Sorun sadece PC'de oluyor. Diğer bütün cihazlarımda internete erişim var.

Sorun ne olabilir? VPN'i kaldirayim mi? Kendi uninstallerindan yaparim ancak yaptığımda yine olmazsa internet eriişimimi kaybedeceğim. Setup file varmış. Sorun yok.

Yıllardır Cloudflare'in WARP+ adlı VPN'ini kullanıyorum -yeni yüklediğim bir VPN değil yani- ve bugün çok rastgele bir şekilde PC'yi açtığımda internete sadece VPN ile erişebilmeye başladım.

Çözmek için denediğim yollar:
  • Modem reset.
  • PC yeniden başlatma.
  • Complete ınternet repair adlı uygulamayı çalıştırdım, denedim.
  • DNS otomatikte.
*Sorun sadece PC'de oluyor. Diğer bütün cihazlarımda internete erişim var.

Sorun ne olabilir? VPN'i kaldirayim mi? Kendi uninstallerindan yaparim ancak yaptığımda yine olmazsa internet eriişimimi kaybedeceğim. Setup file varmış. Sorun yok.
VPN artık kendini PC içine tanımlamış olabilir eğer çok kullanıyorsanız. Aygıt yöneticisinden VPN sürücüsünü bir devre dışı bırakıp deneyin isterseniz.

Burası konu dışı bölümü değil. Konu ile alakalı yorumlar yapın.

* Düzeltme yapıyorum bütün cihazlarda böyle, fatura ödendi otomatik ödemede + kontrol de ettim. Birazdan arayıp konusacagim TT ile fakat VPN ile bağlandıgımda açılıyor gayet normal her site her şey çok garip geldi güncellerim konuyu arayıp konusunca.

Daha demin oturdum PC başına sorunu çözmek için, modem arayüzüne girince güncelleme geldiğini fark ettim yaptım ve düzeldi (?) pek anlamadım ne oldugunu ancak çözdü sorunu(IP port falan çakışmıştır belki bilemedim).

***Zannımca çözüm olarak; modeminize gelen güncellemeri kontrol edin, varsa yapın. Yoksa modem arayüzünden modeme bir restart/format atın düzelir büyük ihtimal.

Geri
Yukarı