B1 ehliyet hangi model ATV motorlarını kullanabilir?

B1 sürüşü nasıl oluyor hocam atvmi veriyorlar yoksa normal motormu ben Düzce'de yaşıyorum B1 ehliyet lider sürücü kursu ve 2-3 sürücü kursları dışında yok.
Hocam bende bilmiyorum. Dogum gunum Nisanda ondan sonra giricem. Sizin daha sonraysa bildirebilirim. Ama degiskenlik olabilir hocam.

Yanlis bilgi xD

Nasil yani ben 16 yasinda araba ehliyetimi alicam?
Hayır ben B için konuştum ama hemen düzelttim hocam B1 ehliyet sınıfının sınavını çoğu yerin ATV ile yapmadığını göze alarak bulunduğum yerde motosiklet kullanarak alacaksınız bu ehliyeti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır ben B için konuştum ama hemen düzelttim hocam B1 ehliyet sınıfını çoğu yerin yapmadığını göze alarak bulunduğum yerde motosiklet kullanarak alacaksınız bu ehliyeti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasil yani motor sart mi? Kendi ATV'm ile giremiyormuyum?

@NoobEller sen ATV CC limitini biliyor musun mesela 200CC falan mı?
İnternette tüm bilgiler bulunuyor 15 kW sınırında ise kullanabilirsiniz ki bu makineler güçsüzdür gerçekten.

@NoobEller CC sınırını biliyor musunuz?
Sınırlar CC olarak değil kW olarak konur ama ortalama bir CC değeri vardır genelde o yüzden asıl dikkat edilmesi gereken kuram kW dir. 2 zamanlı motosikletlerin 125 cc olmasına rağmen beygir oranları çok yüksektir mesela o yüzden A1 kullanır gibi bir duruma getirmek doğru olmuyor.

Yanlış bilgi değildi sadece okurken farklı anlamışım düzelttim hemen.

Hiçbir sınava kendi aracınız ile giremezsiniz.
Bu iyi olmadi ya. Motordan nefret ederim. ATV daha guvenli geldi. O yuzden 1 aydir kullaniyordum 2Km icerisinde bayada bir alistim. Kisa mesafe gidiyorum zaten. Belki direkt 18 de normal ehliyetimi alirim. Motordan cidden korkuyorum.

Geri
Yukarı