B1 ehliyet nasıl alınır?

700853

Picopat
Arkadaşlar B1 ehliyet alacağım. Sınavı nasıl oluyor? ATV süreceğim ama ehliyet almak için motor ehliyetine mi gireceğim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar B1 ehliyet alacağım. Sınavı nasıl oluyor? ATV süreceğim ama ehliyet almak için motor ehliyetine mi gireceğim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
1 - 16 yaşını doldurmuş olman lazım.
2 - Ehliyet için Trafik konusunda herhan gibi bir sabıkan olmaması lazım.
3 - Sağlık kurumundan taşıt sürmeni engellicek herhan gibi bir sıkıntının olmadıgına dair sağlık raporu alman lazım.

Düz b al B1 kapsamına giriyor zaten.

16ya gireceğim için dedim.

1 - 16 yaşını doldurmuş olman lazım.
2 - ehliyet için trafik konusunda herhan gibi bir sabıkan olmaması lazım.
3 - sağlık kurumundan taşıt sürmeni engellecek herhan gibi bir sıkıntının olmadıgına dair sağlık raporu alman lazım.

Dostum sınavda motor mu süreceğim yoksa ATV mi anlamadım ben orasını.

16ya gireceğim için dedim.

Dostum sınavda motor mu süreceğim yoksa ATV mi anlamadım ben orasını.

Motor kardeşim ama bence 18 yaşını bekle daha çok gençsin girme bu işlere ben 18 oldum zaman almıştım tabii benim zamanımda ehliyet ucuzdu şu aralar ne durumda bilmiyorum 8 9 yıl oldu ama en makulu büydünde A+B alırsın ucuza gelir.

Motor kardeşim ama bence 18 yaşını bekle daha çok gençsin girme bu işlere ben 18 oldum zaman almıştım tabii benim zamanımda ehliyet ucuzdu şu aralar ne durumda bilmiyorum 8 9 yıl oldu ama en makulu büydünde a+b alırsın ucuza gelir.

Hocam motoru aldım bile Allah'a sükür ailemde biraz destek oluyor cevaplarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı