B1+ İngilizce isteyen mühendisliğin hazırlık sınıfında ne yapılmalıdır?

Koray A

Hectopat
Merhaba.
Bende benzer bir sorun yaşıyorum şu an.
Bölümüm İngilizce yazılım mühendisliği ve B1+ seviyesinde İngilizce istiyorlardı.
B1 seviyesinde olduğum için mecburen hazırlık sınıfına kaldım fakat okulumdaki 1. dönemimin sonunda B1+ seviyesine yükselmiştim.
Bu sırada okulum bana 2 seçenek sundu.
Hazırlık sınıfını 1 yıla tamamlamak ya da bölüme geçmek.
Bende birçok faktörü ele alıp değerlendirdim ve "ırregular student" olmamak için 1 yıla tamamlamak istediğimi bildirdim.
Şimdi sorun şu ki bana bahar döneminin sonundaki sınavı geçemezsem bölüme geçemeyeceğimi söylüyorlar fakat bölümüm B1+ seviyesinde İngilizce istiyordu ve ben o seviyeyi geçtikten sonra B2 seviyesini de tamamladım.

Bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar, bu durumu yaşayan ya da yaşamış birisi var mı?

Merhaba.
Bende benzer bir sorun yaşıyorum şu an.
Bölümüm İngilizce yazılım mühendisliği ve B1+ seviyesinde İngilizce istiyorlardı.
B1 seviyesinde olduğum için mecburen hazırlık sınıfına kaldım fakat okulumdaki 1. dönemimin sonunda B1+ seviyesine yükselmiştim.
Bu sırada okulum bana 2 seçenek sundu.
Hazırlık sınıfını 1 yıla tamamlamak ya da bölüme geçmek.
Bende birçok faktörü ele alıp değerlendirdim ve "ırregular student" olmamak için 1 yıla tamamlamak istediğimi bildirdim.
Şimdi sorun şu ki bana bahar döneminin sonundaki sınavı geçemezsem bölüme geçemeyeceğimi söylüyorlar fakat bölümüm B1+ seviyesinde İngilizce istiyordu ve ben o seviyeyi geçtikten sonra B2 seviyesini de tamamladım.

Bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar, bu durumu yaşayan ya da yaşamış birisi var mı?
Keşke güz dönemi sonunda bitirip, okulu dondursaydınız. Mecburen o kuru tamamlayıp geçmen lazım. Bizde muafiyet sınavları oldu güz ve bahar dönemi sonlarında. Birinden birini geçmek zorundasın. Güz sonucunu bahar için kullanamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı