Doğal gaz çizimi yapan mühendisliğin dalı nedir?

Daha fazla  
Selam.
Biz su tesisatçısıyız. Doğal gaz döşüyoruz ve size bir sorum var. Biz bu doğalgazı projeye uygun döşemek zorundayız ve biz bu projeyi mühendislere çizdiriyoruz. Bu mühendislik alanının ismi nedir ve de benim yaşım 15 18 yaşında. YKS girip bu mühendislik alanın okumak isterim.
Not: Sınava gram çalışmam eğer puanı düşükse açıkçası okurum çünkü kendi dükkanımız var, hem çizerim hem döşerim :)

Makine mühendisliği.

Bölüm zormu ve de şöyle ir sorum var mesela en kuyturuk bir üniversite ye gittim ama dükkan bizim olduğu için iş derdim olmayacak orada okusam olur mu zaten dükkanımız var.

Makine mühendisliği okuyorum. Doğal gaz tesisatı alanına da biz bakıyoruz. Lakin bir makine mühendisinin yaptığı en dandik işlerden biridir. Yani doğal gaz tesisatı yapmak için makine mühendisliği gibi zor bir bölümü okumak istemem.

Hocam zor kötü bir üniversiteye gitsem ne olur mu?

Bölüm zormu ve de şöyle ir sorum var mesela en kuyturuk bir üniversite ye gittim ama dükkan bizim olduğu için iş derdim olmayacak orada okusam olur mu zaten dükkanımız var.
Okudurğun okul fark etmez ki, bölüm yine zor. Akışkanlar mekaniği ve Statiği gördüğün an "İşte şimdi sıçtım" anı yaşıyorsun.

Kardeşim bölüm oldukça zor. Benim ilk okuduğum üniversite en dandik üniversitelerden biri olan Giresun Üniversitesi idi ve dandik bir okul olmasına rağmen oldukça zorlanıyorduk. Senin gibi düşünerek bölüme gelen çokça arkadaş vardı ve bölümdeki insana beyin mıncıklaması yaşatan dersleri gördükleri zaman vazgeçerek bıraktılar. Yani o düşünce ile kesinlikle bu eziyete katlanmanı tavsiye etmiyorum. 2 yıllık makine bölümünde okuyarak çizim için yeterli autocad bilgisi ve teknik altyapıya sahip olabilirsin. Kendini doğalgaz çizimi için zetacad gibi yazilimlarla da gelistirerek birşeyler yaapbilirsin. Kısacası tavsiyem kendi dükkanında doğalgaz planı çizmek için okunacak bir bölüm değildir mühendislik..

En zor mühendisli bölümü Makine Mühendisliğidir. Bölüm 4 yıllık denir ama 5 yılda bitirilir.

Geri
Yukarı