B1 seviye İngilizce nasıl geliştirilebilir?

vuuxi

Centipat
Daha fazla  
Problemim başlıktaki gibi. Şu anda İngilizce seviyem B1'in ortalarında ve aman aman olmasa da natural kişilerin konuşmasında belli başlı kısımları veya ne konuda konuştuklarını ne anlattıklarını vs. anlayabiliyorum. Komplike kelimeler ve yapılar kullanmadan kendim de iyi kötü konuşabiliyorum, klasik B1 işte. Önümüzdeki birkaç yılda C1 seviyesine kadar ilerlemek istiyorum fakat şu anda sanki tıkanmışım ve daha ileri gitmiyor sanki hiçbir şey öğrenemiyormuş gibi hissediyorum. Bana çalışma yöntemi, söylemek istediğiniz tavsiyeler veya önemli bilgiler kısaca İngilizcemi geliştirmek için aklınıza gelen fark etmeksizin her şeyi tavsiye edebilir misiniz?

Bakabilirsiniz hocam, belki yararlı olur.

Birkaç yıl? Dostum kafayı mı yedin. 6 ay içerisinde olursun C1. Günde 2-3 saat ingilizce içerik tüketsen yeter. Bu kadar zaman alan bir şey değil.

Al bi taktik vereyim sana. Çalışmak istediğin tense'yi (zaman) ele alalım. Kötü olduğunu düşünüyorsun ve üstüne gitmek istiyorsun. Bu da Present Perfect Tense olsun. Google'a gidiyorsun, Present perfect tense exercises yazıyorsun. Gidip grammar'ini geliştiriyorsun. Orada baya bi alıştırma var. Bunları günde 20-25dk çöze çöze gelişirisn.

https://www.youtube.com/@kurzgesagt böyle youtube kanallarını da takip et. Listeningin mis gibi gelişir. Zaten rehber atılmış. Ona da bir göz at.

Zaman içerisinde ne kadar geliştiğini göreceksin. Başarılar.

Birkaç yıl? Dostum kafayı mı yedin. 6 ay içerisinde olursun C1. Günde 2-3 saat ingilizce içerik tüketsen yeter. Bu kadar zaman alan bir şey değil.

Al bi taktik vereyim sana. Çalışmak istediğin tense'yi (zaman) ele alalım. Kötü olduğunu düşünüyorsun ve üstüne gitmek istiyorsun. Bu da Present Perfect Tense olsun. Google'a gidiyorsun, Present perfect tense exercises yazıyorsun. Gidip grammar'ini geliştiriyorsun. Orada baya bi alıştırma var. Bunları günde 20-25dk çöze çöze gelişirisn.

https://www.youtube.com/@kurzgesagt böyle youtube kanallarını da takip et. Listeningin mis gibi gelişir. Zaten rehber atılmış. Ona da bir göz at.

Teşekürler

valla süreye hakim değilim ondan dolayı bir kaç yıl dedim emin olmadığımdan :D ama günde 2-3 saat İngilizce içerik tüketecem zamanım hayli hayli var deneyeceğim teşekkürler.

valla süreye hakim değilim ondan dolayı bir kaç yıl dedim emin olmadığımdan :D ama günde 2-3 saat İngilizce içerik tüketecem zamanım hayli hayli var deneyeceğim teşekkürler.
Dostum açık konuşmak gerekirse, Twitch vs izliyorsun. Yabancı yayıncıların yayınlarına git. Çok basit konuştuklarını fark edeceksin. Örnek verecek olursam Tarık, o kadar akıcı bir şekilde konuşuyor ki, dediklerini anlamamak elde değil. Zamanla daha derinlere inersin.

Reader at Work - 1 şu kitabı koyayım. Azıcık araştır. İlgini çekebilir. Günde en az 3-4 kelime cebine koy. Mümkünse yabancı gazetleri okumaya başla İnanılmaz zor gelecektir, bildiğin kelime bile olmayacak. Zaten bilmediğin kelimeri öğrene öğrene gelişeceksin. Uzun bir süreç bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı