B12 testini nerede yaptırabilirim?

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Az önce forumda şöyle bir ekran görüntüsüyle karşılaştım.

1663445759576.png

Mavi kalemle işaretlediğim şeylerin hepsi bende var sizce test yaptırmalı mıyım, yaptırmalıysam nerede yaptırabilirim? Ve bir de bu testi yapmam için aile bireylerimin yanımda olması gerekli mi? yaş 15.

Eğer ki bu semptomların varsa hiç vakit kaybetmeden yapmanı öneririm. Yaptırmalı mıyım soruna cevap olarak vereyim bunu özellikle çift görme, denge kaybı ve karıncalanma hisleri önemli semptomlardır çok ileri seviye olursa (bunu göz korkutmak amaçlı demiyorum kesinlikle o derece olduğunu sanmıyorum sadece bilgi) B12 eksikliğinin kalıcı hasarları olabiliyor ve tedavisi çok zorlaşıyor bu yüzden hiç vakit kaybetme ne olur ne olmaz bir aile bireyin yanında bulunsun en yakın sağlık ocağından test yaptırabilirsin ama daha detaylı bakılsın istiyorsan bir hastanede genel pediatri polikliniğine başvurabilirsiniz.

Sen ne olur ne olmaz aile bireylerinle git.

Hocam aileme söyledim ama uğraşmayacaklarını söyledi. Tek gideyim eğer lazım olursa başka bir gün.

Eğer ki bu semptomların varsa hiç vakit kaybetmeden yapmanı öneririm. Yaptırmalı mıyım soruna cevap olarak vereyim bunu özellikle çift görme, denge kaybı ve karıncalanma hisleri önemli semptomlardır çok ileri seviye olursa (bunu göz korkutmak amaçlı demiyorum kesinlikle o derece olduğunu sanmıyorum sadece bilgi) B12 eksikliğinin kalıcı hasarları olabiliyor ve tedavisi çok zorlaşıyor bu yüzden hiç vakit kaybetme ne olur ne olmaz bir aile bireyin yanında bulunsun en yakın sağlık ocağından test yaptırabilirsin ama daha detaylı bakılsın istiyorsan bir hastanede genel pediatri polikliniğine başvurabilirsiniz.

Teşekkür ederim uzun zamandır denge kaybı yaşıyorum karıncalama ise bu aralar çoğalmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı