B12 vitamini hapı aç karınla içilirse ne olur?

EVANESCENCE

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sabahtan akşama kadar Metal ve rock dinlemek
Benim B12 eksikliğim var. Zaten yaptığım şeyden de anlamışsınızdır :D doktor B12 hapı yazmıştı. Normalde bu hap tok karna içilmesi lazım, ama ben unuttum ve aç karna içtim. Gerçi şöyle, benim sabah kalktığımda aç karna yenmesi gereken başka bir hapım var. Ben ilaçlara baktım, sanki o aç karna yemem gereken ilaç yerine B12 vitaminini yemişim gibi hatırladım. Sanki o asıl yenilmesi gereken ilacın sayısı azalmamış. 75 yaşında alzheimer hastası dede gibi hissediyorum her gün kendimi ne olacak bu halim bilmiyorum. Bir sıkıntı olur mu sizce?

@alicsndemir Bana da en lazım olan şey, yesem bile unutkanım, yemesem zaten unutkanlıktan öte bir şey oluyor sarhoş oluyorum resmen. Bugünlük de yandı gitti yapacak bir şey yok 😕 Artık yiyemem.

Bende çoğu şeyi unutuyorum ama B12 kullanmalı mıyım bilmiyorum. Doktora ne için gitmiştiniz kan testi falan mı yaptırdınız. Belki bana da önerir gitsem ama nereye gitceğimi bilemiyorum hangi bölüme.

@alicsndemir Bana da en lazım olan şey, yesem bile unutkanım, yemesem zaten unutkanlıktan öte bir şey oluyor sarhoş oluyorum resmen. Bugünlük de yandı gitti yapacak bir şey yok 😕 Artık yiyemem.

Unutupmu içiyorsunuz hocam? Hap kutusuna kırmızı kalemle tok karnına yaz. Ama yemek yedikten sonra onu da içmeye unutabilirsiniz B12 çok zor hocam.

Bende çoğu şeyi unutuyorum ama B12 kullanmalı mıyım bilmiyorum. Doktora ne için gitmiştiniz kan testi falan mı yaptırdınız. Belki bana da önerir gitsem ama nereye gitceğimi bilemiyorum hangi bölüme.

Hocam ben kan testi vermeden gidip eczaneden bemix almıştım ben önermem ama ben alıp kullanmıştım.

Dahiliye bölümüne gitmiştim hocam, benim guatr için gitmiştim normalde. Kan tahlili yaptırdı doktor evet, kan tahlilinde çıktı ortaya. Hem B12 hem de Folik Asit eksikliğim çıktı. Siz de dahiliye bölümüne giderseniz ilgilenirler diye düşünüyorum.

@alicsndemir Yani çok sık unutuyorum hocam evet. Hocam onu yapmak işe yaramaz biliyorum kendimi. Kocaman "BU İLAÇ, TOK KARNA YENMELİDİR!!!!!" yazsam bile dalgın zamanımda ben onu aç karna yerim.

Sağlık ocaklarında da kan testi alıyorlar artık yani bizim oradaki öyle annem sabah aç karnına gitmişti 2 -3 gün sonra çıkmıştı sonuç.

@alicsndemir Yani çok sık unutuyorum hocam evet. Hocam onu yapmak işe yaramaz biliyorum kendimi. Kocaman "BU İLAÇ, TOK KARNA YENMELİDİR!!!!!" yazsam bile dalgın zamanımda ben onu aç karna yerim.
Hocam sizin b12 sıkıntılı durumda. 😁

@alicsndemir Ne olacak bu iş bilemiyorum. İleride çok daha büyük sorunlara yol açacak hissediyorum...

@679344 Ben haftalardır hap olarak yediğim için bu sefer aklımda öyle olacak B12 diye başka bir hap yiyeceğim zehirleneceğim :D

Geri
Yukarı