Çözüldü B150M Bazooka Anakarttan Görüntü Almak İçin Öneriler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KnockOutTR

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Sistemi yeni topladım.
  • İşlemci Intel i5 6500 Skylake
  • Anakart MSI B150M BAZOOKA
Topladığım sistemde şimdilik ekran kartı yok. Anakartın üzerindeki DVI girişi benim monitörden çıkan VGA girişiyle çakışıyor. Adaptör aldım DVI to VGA, işe yaramadı. (6 TL'lik ürün)
  • DVI türü DVI D(dual link)
Şimdi aklımdaki seçenekler şunlar:
  • DVI to VGA kablosu arayıp bulmak. Sizce işe yarar mı? Yarayacaksa ürün linki verebilirseniz sevinirim.
  • Anakartta HDMI çıkışı var. HDMI to VGA dönüştürücü alsam işe yarar mı? Sormak istediğim diğer önemli nokta budur.
  • Yukarıdaki seçenekler işe yaramaz ise, ekran kartı mı yoksa monitör mü alayım. Bütçe en fazla 300 TL kadar.
Yani kabloya vereceğim para, (ki işe yaramazsa büyük sıkıntı olur) ekran kartı alacağım paradan düşecek. Yardım edin lütfen.
Bilgisayar_7870540.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI - VGA kablo almanızda fayda var. DVI biraz komplike bir yapıya sahip. Pin sayısı olması gereken sayıda olmayınca çalışmayabiliyor. Dönüştürücü almayın. Direkt olarak kablo alın. Ekran kartı almanıza gerek yok, ekran kartı alacağınız zaman monitörü de yenileyin. VGA ile performans alamazsınız. Alacağınız HDMI - VGA kabloyu mutlaka iade / değişim şansınızın olduğu bir yerden alın. Çarşıdaki yerel satıcılar mesela. Bu kablo işi biraz deneme yanılma işi. Paranızı çöpe atmanızı istemeyiz. 15-20 liradan daha fazla para vermediğinizden de emin olun.

Bence monitör alın. Intel grafik işlemcisi konusunda çok ilerleme gösterdi. Oyun falan oynarsanız bunun performansı yeter. Ekran kartına şuan gerek yok. Belki açılmamasının sebebi Bios'dan grafik işlemciye Ram vermemiş olmanızdan kaynaklanıyordur.

Hocam sizinle tamamen aynı probleme sahibim. Yeni bir sistem kurdum ve ekran kartı düşünmüyorum daha sonra alacağım.
Konuya gelecek olursam eğer, B150M Bazooka anakart aldım ve monitörüm VGA destekli. (Samsung 1920x1080-S22A300N). Şimdi anakartı monitöre bağlamak istiyorum.
  1. HDMI-VGA mı yoksa DVI-D to VGA dönüştürücü mü alsam?
  2. HDMI-VGA veya DVI-D to VGA direk bulabilirsem kablo mu alsam?
Yusuf Ensar Ertan gerçi mesajında bahsetmiş ama bu tarz direkt kablolar 60 TL'den aşağıda değil.
Siz nasıl çözdünüz probleminizi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

039.gif

DVI-D (Dual Link) to VGA kablo ya da HDMI to VGA kablo kullanın. 8-10 lirayı riske atarım, düzgün çalışmazsa mecbur kablo alırım diyorsanız ufak dönüştürücü alın. Konu sahibi 15 Mayıs'tan sonra giriş yapmamış siteye. Yakın zamanda cevap gelmeyebilir. Ekran kartı alacağınız zaman yeni monitör için de bütçe ayarlamaya çalışın. Hayırlı olsun sisteminiz.

Hocam sizinle tamamen aynı probleme sahibim. Yeni bir sistem kurdum ve ekran kartı düşünmüyorum daha sonra alacağım.
Konuya gelecek olursam eğer, B150M Bazooka anakart aldım ve monitörüm VGA destekli. (Samsung 1920x1080-S22A300N). Şimdi anakartı monitöre bağlamak istiyorum.
  1. HDMI-VGA mı yoksa DVI-D to VGA dönüştürücü mü alsam?
  2. HDMI-VGA veya DVI-D to VGA direk bulabilirsem kablo mu alsam?
Yusuf Ensar Ertan gerçi mesajında bahsetmiş ama bu tarz direkt kablolar 60 TL'den aşağıda değil.
Siz nasıl çözdünüz probleminizi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Kardeşim sistemi kendime toplamadım. Topladıgım arkadaşa tüm secenekleri sundum, ekran kartı almak istedi (idarelik bir şey). Zaten kendisi oyun delisi değildir (en yüksek oynayacagı oyun LoL). Nvidia GT 730 4 GB ekran kartı aldık sorun cözüldü. Ayrıca HDMI to VGA ve DVI to VGA adaptörlerinden denemediğim kalmadı, görüntü alamadım bir türlü. Yani bu arkadaşa ya monitör alacaktık ya da ekran kartı. Kendisi ekran kartını seçti.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı