B2 İngilizcesi ve bilgisayar mühendisliği ile yurt dışında para kazanılır mı?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar, B2 seviyesinde İngilizce konuşabiliyorum. B2 ve öncesi için diplomalarım var. Sorum şu, Yurt dışına çıkmalı mıyım? Yaşım 24 ve Ülkemizdeki malum durumlar yüzünden işsizim. Bilgisayar Mühendisliği okuyup bitirdim, Java C++ ve Python program dillerinde bilgim var. Yurtdışına çıkmalı mıyım sizce? Orada iş bulabilir miyim? İngilizce seviyem gayet yeterli diye düşünüyorum. Amerika vs. şart değil örneğin Polonya düşünüyorum veya Almanya. Pasaport ve Vize'de sorun yok. İkisini de halledebilirim.

Uzman olduğum konular değil fakat kişisel fikirlerimi söyliyim.Bence ingilizce seviyen önemli değil hiç ingilizcen olmasa bile bir şekilde yurt dışına çıkmalısın(inglizcenide geliştirmek hedefi ile tabi) ülkede dediğin gibi durumalar ortada ki zaten az buçuk ingilizcende varmış.Bilgisayar mühendisliği okuduysan bilmen gerekir diye düşünüyorum.Kendi projelerini geliştir ve github ve benzeri yerlere repo'larını oluştur(zaten varsa problem yok) referans olarak düşün bunu yabancıların görüceği şekildede yap bence bu durumda belki yurt dışına çıkmadan remote olarak yurt dışına işler yapar ve kazanç sağlarsın ve ekonomik olarak iyice özgürleştinmi yurt dışına iş veya tatil hangi neden ile olursa rahat çıkarsın birde hangi işi yaparsan yap hakkını vererek yaparsan mutlaka el üstünde tutulursun.Boşuna okumadın bu kadar sonuçte değilmi 😊 Sonuç=okudugun alanda yani mesleğinin alanında işler koy abi ortaya hiç bir şey olmasa bile mutlaka birşey olur parada olur dilde olur yurt dışıda olur.

Iyiysen tabi ki is bulursun. Hatta is seni bulur. Dogu Avrupa tavsiye etmem ben. Hollanda bolca is teklifi yapiyor ama maas 2000-5000 Euro bandinda. Amerika'da daha saglam odeme yapiyorlar ama is yuku daha fazla oluyor.

Ancak yurt icinde is bulmakta sorun yasiyorsan yurt disinda da yasayabilirsin. Nedir problem tam olarak?

Java C++ ve Python program dillerinde bilgim var.
Bilgin var ancak bu dillerde yeterince iyimisin, üniversite sürecince kendini kanıtlayabilecek projeler yaptın mı, kendini nasıl geliştirdin? Eğer bu soruları rahatça cevaplayamıyorsan işsiz kalman ülkenin değil senin problemin. Ben yeterince iş ilanı görüyorum. Yurt dışına kendini geliştirmemiş olarak gideceksen buradaki hayatından daha kötü olacağı düşüncesindeyim. Ancak kendimi güncel ve yeterince geliştirmiş buluyorsan çık tabii ki yurt dışında sektör geniş.

Bilgin var ancak bu dillerde yeterince iyimisin, üniversite sürecince kendini kanıtlayabilecek projeler yaptın mı, kendini nasıl geliştirdin? Eğer bu soruları rahatça cevaplayamıyorsan işsiz kalman ülkenin değil senin problemin. Ben yeterince iş ilanı görüyorum. Yurt dışına kendini geliştirmemiş olarak gideceksen buradaki hayatından daha kötü olacağı düşüncesindeyim. Ancak kendimi güncel ve yeterince geliştirmiş buluyorsan çık tabii ki yurt dışında sektör geniş.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi bölüm 4. olarak bitirdim. Hatırı sayılır bilgim var diyebilirim. Ülkemizde bu gün 7 milyon işsiz varsa benim de iş bulamamam normal diye düşünüyorum.
Iyiysen tabi ki is bulursun. Hatta is seni bulur. Dogu Avrupa tavsiye etmem ben. Hollanda bolca is teklifi yapiyor ama maas 2000-5000 Euro bandinda. Amerika'da daha saglam odeme yapiyorlar ama is yuku daha fazla oluyor.

Ancak yurt icinde is bulmakta sorun yasiyorsan yurt disinda da yasayabilirsin. Nedir problem tam olarak?
Problem ülkeyi iyi yönetememeleri hocam, ben 16 yıl işsiz kalmak için okumadım. Bende isterim ülkemde kalayım başarılı birisi olayım ama yok, ülkemiz buna izin vermiyor.

Geri
Yukarı