B350 anakarta Ryzen dışında işlemci önerisi

Bütçenizi belirtin.
2300 tl civarı toplam. sadece kasa için üç aşağı beş yukarı. çevre birimleri var zaten

Anakartı değiştirme, APU ve X4 AM4 destekli işlemci modelleri var zaten.
a10 9700 düşünmüştüm ben ama onun çekirdek sayısı 6 + 4 müş galiba. anakart sekiz çekirdeğe kadar destekliyor yazıyordu sitede. yoksa aklımdaki işlemci buydu. buna yakın başka bi apu mu takmalıyım

A10 9700 Anakartın ile uyumludur. Bu işlemci 4 çekirdekli bir yapıya sahip, ayrıca APU olduğu içinde 6 GPU çekirdeği de var işlemcinin içinde. GPU çekirdeği ile CPU çekirdeği birbirinden farklı şeyler. Anakartın 8 çekirdekli bir işlemci destekliyor doğrudur ancak A10 9700 4 çekirdekli bir modeldir zaten senin dediğin yazdığın şekilde 10 çekirdekli bir işlemci değil. Piyasadaki Ryzen işlemcileriyle de uyumludur, R9 işlemcileri hariç diğer bütün Ryzen işlemcilerini doğal olarak bu Anakartta kullanabilirsin.

TUF B350M-PLUS GAMING İşlemci Desteği | Anakart | ASUS Türkiye

Yeni APU'ları bilmem de APU performanslarını APU olmayan ama dahili grafik çekirdeklerine sahip İntel işlemcilerle kıyaslayıp. APU'lar çok iyi demek baya komik oluyor. Bu neyin kafası anlamadım. :D

APU işlemcilerdeki GPU, Intel işlemcilerdeki dahili ekran kartından kat kat daha iyi, burada bir yanlışlık yok.
Tamam bunda bir sorun yok. Tabi ki öyle olacak. Biri APU diğeri değil. Ama bunların ikisini APU şeklinde kıyaslayıp AMD Ryzen APU'lar çok iyi demek komik oluyor. Bu bir fil ve maymun ile ağaça tırmanma yarışması yapmak gibi bir şey. Komik oluyor yani. Ayrıca söylediklerim bu şekilde görsel ve yazı paylaşan bazı forumlara. Technopat ile ilgili değil yani.

İşte o dediğinizi paylaşmıyorlar. Satış taktiği olabilir. Bilemiyorum. Ama komik oluyorlar. Sonuçta herkes bu işten anlamıyor. Bu haberi okuyup Ryzen APU'nun İntel işlemcilerden daha iyi olduğunu düşünen insanlar olabilir. Bu tür kıyaslamalarda dahili grafik çekirdeklerine sahip İntel işlemcilerin APU olmadığı belirtilmeli. Yoksa bu kandırmaca oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı