Çözüldü B350M Mortar ve R5 5600X sistemde BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Juardian

Kilopat
Daha fazla  
Windows açabiliyorsan eğer "Bu bilgisayarı sıfırlama" yerine gir, oradan "Şimdi yeniden başlat" seç. PC yeniden başlayınca onarım ekranına düşecek. Oradan da " UEFI Firmware Settings" seç. Böylece PC yeniden başlayacak ve direkt kendisi BIOS girecek. Muhtemelen BIOS'unda FastBoot seçeneğin aktif, onuda kapat ya da normale al :)

HDMI takinca açıldı teşekkürler.
HDMI ile açılıyorsa aklıma bir şey takıldı. BIOS ayarlarından bakar mısın CSM Support mu aktif, öyleyse o ayarı UEFI yapın bence.

@Juardian Benzer problemi ben de MSI anakartta yaşamıştım. Tam hatırlamıyorum ama sanırım Nvidia ekran kartımın DisplayPort firmware sürümü desteklemediği içindi. Bu yüzden Nvidia'nın gerekli DP firmware yükledikten sonra düzelmişti.

Bir dene istersen. NVIDIA Graphics Firmware Update Tool for DisplayPort 1.3 and 1.4 Displays

Bunu yapmadan önce BIOS ayarlarımda CSM Support açıkken sadece HDMI ile girebiliyordum diye hatırlıyorum.

HDMI ile açılıyorsa aklıma bir şey takıldı. BIOS ayarlarından bakar mısın CSM Support mu aktif, öyleyse o ayarı UEFI yapın bence.

Normalde DP ile bagliydi 1500X kullanirken aciliyordu hemen şu an 5600X e gectim HDMI ile acilmaya basladi anlamadim vallahi sizin dediginiz ayar ne ise yariyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı