Çözüldü B350M Mortar ve R5 5600X sistemde BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Juardian

Kilopat
Daha fazla  
Normalde DP ile bagliydi 1500X kullanirken aciliyordu hemen şu an 5600X e gectim HDMI ile acilmaya basladi anlamadim vallahi sizin dediginiz ayar ne ise yariyor.
Açıkcası yaşadığım bu tuhaf problemi çok araştırmamıştım. Lakin MSI anakartımda şu an kullandığım RTX 2060 ekran kartıyla DP ile BIOS giremiyordum. Tabii BIOS da CSM Support açık olduğu zaman. UEFI açık olduğu zaman DP ile girebiliyordum. Ufak bi bakındıktan sonra önce BIOS'da CSM support kapalı yaparak gireceğimi öğrendim, sonra kendi kendime dedim hiç böyle bir şey olmuyordu daha önce diyerek araştırdım ve Nvidia'nın o DP firmware kurulumunu yaptıktan sonra hem CSM support açık hemde EUFI modunda sorunsuz girmeye başlamıştım. Zaten size paylaştığım Nvidia sitesinde şu yazıyor;

"Güncelleme olmadan, bir DisplayPort 1.3 / 1.4 monitöre bağlı sistemler, işletim sistemi yüklenene kadar önyükleme sırasında boş ekranlarla karşılaşabilir veya önyüklemede askıda kalabilir."

Benim hem BIOS girmiyordu dediğim gibi, hemde bazen komple siyah ekranda kalıyordu. Windows açılıyordu ama siyah ekranda kalıyordu hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı