B350M Pro VD Plus sistem için yükseltme önerisi

sametunall

Centipat
Daha fazla  
Selam üniversite sınavı nedeniyle kendime laptop almıştım fakat oyun oynama şevkim tekrar geldi. Hazır ekran kartı fiyatları da 2. elde bu kadar düşmüşken bir ekran kartı alayım diyorum. Sorularım şunlar;

- Anakartım B350M Pro VD Plus bu anakarta maksimum hangi ekran kartını ve işlemciyi takabilirim önerdiğiniz kombinasyonlar var mı?
- Farklı marka 2 RAM taksam problem olur mu?
- 500W Power makineyi besler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
3600 takabilirsin işlemci olarak. 3060’a kadar besler. 500W alacağın güç kaynağına bağlı. Tek marka alsan daha iyi olur RAM için yüksek frekans bulursan özellikle.

R5 3600 ve RTX 3050 veya 3060 mükrmmel olur RAM olarak Corsair venegance var (doğru mu yazdım bilmiyorum) 2x8 yaparsın RAM'leri,650W PSU takarsın mis.
NOT: Dediğim RAM 3200MHz CL16

İşlemci olarak 5950X bile takabilirsin, bütçene uygun 2600 3600 veya 1600X türü bir şey kullanabilirsin. RAM olarak da deneyerek almanı tavsiye ederim B350 chipsetinde kronik RAM sorunu vardı aynı marka model RAM'leri sırf çipleri farklı olduğu için görüntü alsan dahi mavi ekran verebiliyordu, tabii düşük bir olasılık ama RAM'leri 2.el ve deneyerek almanı öneririm.

Ekran kartı olarak şu anda fiyatları yeri öpen 10 serisi NVIDIA kartları öneririm 1060-1080 Ti aralığı.

Bios update ile her işlemciyi destekliyor.

Ayrıntılar...
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

Burada gördüğüm bilgilere göre, farklı marka ramlerde sıkıntı yok. Biri daha düşük Mhz ise diğeride onun hızında çalışıyor ama marka sıkıntısı yok.

500W PSU bir çok kombinasyona yeterli ama marka model önemli.

Life Teknoloji PL-9263 500W Power Supply 12CM Geniş Fan Güç Kaynağı - 350 TL

Böyle bir modelse bomba imha ekiplerinin giydiği koruyucu elbiselerle kullanmakta fayda var.

Sharkoon, Zalman, Seasonic 80+ gibiyse yeterlidir.

BIOS Update ile her işlemciyi destekliyor.

Ayrıntılar...

Burada gördüğüm bilgilere göre, farklı marka RAM'lerde sıkıntı yok. Biri daha düşük MHz ise diğeride onun hızında çalışıyor ama marka sıkıntısı yok.

500W PSU birçok kombinasyona yeterli ama marka model önemli.

Life teknoloji PL-9263 500W Power Supply 12cm geniş fan güç kaynağı - 350 TL.

Böyle bir modelse bomba imha ekiplerinin giydiği koruyucu elbiselerle kullanmakta fayda var.

Zalman PSU da önermiyorum artık dün birisi elimde patladı. Takar takmaz sigorta atıyor emekliye ayırdım sisteme zarar gelmedi neyse ki.

İşlemci olarak 5950X bile takabilirsin, bütçene uygun 2600 3600 veya 1600X türü bir şey kullanabilirsin. RAM olarak da deneyerek almanı tavsiye ederim B350 chipsetinde kronik RAM sorunu vardı aynı marka model RAM'leri sırf çipleri farklı olduğu için görüntü alsan dahi mavi ekran verebiliyordu, tabii düşük bir olasılık ama RAM'leri 2.el ve deneyerek almanı öneririm.

Ekran kartı olarak şu anda fiyatları yeri öpen 10 serisi NVIDIA kartları öneririm 1060-1080 Ti aralığı.
r7 1800x ve 1080/1060ti düşünüyorum
Bios update ile her işlemciyi destekliyor.

Ayrıntılar...

Burada gördüğüm bilgilere göre, farklı marka ramlerde sıkıntı yok. Biri daha düşük Mhz ise diğeride onun hızında çalışıyor ama marka sıkıntısı yok.

500W PSU bir çok kombinasyona yeterli ama marka model önemli.

Life Teknoloji PL-9263 500W Power Supply 12CM Geniş Fan Güç Kaynağı - 350 TL

bende var olan ram adata 8gb 2666mhz aynısından bir tane daha almayı düşünüyorum o zaman.
psu powerboost bst-atx500a yeterli mi sence?

500 yeterli de Powerboost güven vermiyor. Olumlu yorumlarda var ama...

z2.jpg
z1.jpg

R7 1800X ve 1080/1060ti düşünüyorum.

Bende var olan RAM Adata 8 GB 2666MHz aynısından bir tane daha almayı düşünüyorum o zaman.
PSU Power Boost BST-ATX500a yeterli mi sence?

PSU değiştirmeni öneririm 600-650W ve güzel bir marka işini garantiye almanı sağlar 10 serisi santral gibi elektrik çekiyor PSU'dan. 1060 Ti'den kastın 6 GB modeli ise güzel bir tercih olur. Elimde mevcut ilgilenirsen Discord bırakabilirsin.

500 yeterli de Power Boost güven vermiyor. Olumlu yorumlarda var ama...

Eki Görüntüle 1460860Eki Görüntüle 1460858

Ben 1050 Ti ile kullandım 1.5 yıl ses dışında bir problem yoktu umarım başıma bela açmaz hayırlısıı :)

PSU değiştirmeni öneririm 600-650W ve güzel bir marka işini garantiye almanı sağlar 10 serisi santral gibi elektrik çekiyor PSU'dan. 1060 Ti'den kastın 6 GB modeli ise güzel bir tercih olur. Elimde mevcut ilgilenirsen Discord bırakabilirsin.

1060 6 GB Founders Edition buldum görüşüyorum birisiyle ama sizinle de konuşabilirim Discord: Sametsin#6303

Yeni konular

Geri
Yukarı