B350M ve Ryzen 5 Uyumsuzluğu

Chieff

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Şu an kullandığım sistem;
  • Ryzen 5 1400
  • MSI B350M Bazooka
Bu sistemi toplatırken işlemci ve anakart uyumsuzluğu yüzünden (BIOS hatası dediler. Ryzen 7 serisi bir işlemci takıldığında BIOS'u günceleyebileceklerini ama ellerinde AMD Ryzen 7 serisi olmadığı için servise göndermek zorunda kaldıklarını söylediler) Anakartım servise gitmişti ve 2 hafta kadar beklemiştim. Bu olay Temmuz ayı içerisinde meydana gelmişti. Kara Cuma indiriminden faydalanarak yeni bir sistem sipariş ettim. Bu sistemde ki parçalar;
  • Ryzen 5 1600x
  • MSI B350 Tomohawk Arctic
İşlemcim bazı sorunlardan ötürü hâlâ elime ulaşmış değil. İşlemci bana ulaştığında montaj yaptığım zaman bu BIOS hatasını (ve ya adına ne derseniz ) yaşar mıyım?
Eğer ki bu problem bir kez daha olacak ise MSI B350M Bazooka anakartımdan servis tarafından güncellenmiş BIOS'u Tomohawk Arctic anakartıma aktarabilir miyim? Son olarak bu aktarma mümkün ise nasıl yapmam gerektiğini ve ya internette ne diyerek arattırmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı