Çözüldü B450 3600 MHz anakarta 2400 MHz RAM takma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syxtro

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, APU sistem topluyorum. Dual RAM takmam gerektiği söylendi. Şu anakartı alacağım: Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

Bu RAM'i takmak istiyorum ancak anakart 3600 MHz destekliyorken RAM'ler 2400MHz. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır olmaz, 3600 MHz destekliyor olması 3600MHz'ye kadar çalıştırabiliyor demek yani 3800MHz belleğin olsa onu o anakart üstünde en fazla 3600 MHz ile çalıştırabileceğin anlamına geliyor.
Olmaz. Fakat APU sistemler için RAM gerçekten önemli. Frekansları ve çift kanal olması önemli. Attığınız RAM 2 X 4 evet Dual kanal fakat RAM kapasitesi günümüzde yeterli değil. 2 X 8 almanızı öneririm. Eğer bütçeniz yoksa 1 X 8 alıp, yakın zamanda 1 tane daha aynısından eklersiniz. Benim fikrim bu yönde.

Linkteki sanırım tekli 8 olarak gönderiyor.

Hayır 2 X 4 gönderiyor. Fakat yine de önermiyorum.

Olmaz. Fakat APU sistemler için RAM gerçekten önemli. Frekansları ve çift kanal olması önemli. Attığınız RAM 2 X 4 evet Dual kanal fakat RAM kapasitesi günümüzde yeterli değil. 2 X 8 almanızı öneririm. Eğer bütçeniz yoksa 1 X 8 alıp, yakın zamanda 1 tane daha aynısından eklersiniz. Benim fikrim bu yönde.

Hayır 2 X 4 gönderiyor. Fakat yine de önermiyorum.
Yani takabilirmiyim?
Olmaz, dümdüz 2400MHz'de çalışacaklar.

Yalnız, linkteki sanırım tekli 8 olarak gönderiyor; iki tane alsan 1200 TL. Daha iyi seçenekler bulunabilir, bunun gibi:

Yani takıp kullanabilirmiyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı