B450 anakart ve Ryzen 7 3700X işlemci uyumu

LaveraN

Decapat
İyi günler herkese. Yarın elime Ryzen 7 3700X işlemcim ve B450 anakartım geçecek, B450 anakartlara 3. Nesil Ryzen işlemcileri taktığım gibi çalıştırabilir miyim? Yoksa farklı işlemler yapmam gerekiyor mu? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi model B450? MSI ise ve sonunda Max ibaresi yer alıyorsa BIOS güncellemesine ihtiyaç yok. Diğerleri BIOS güncellemesine ihtiyaç duyuyor. Ayriyeten BIOS Flashback özelliği olan anakartlarda 2. nesil işlemci bulmana gerek kalmaz. Kolayca güncelleyebilirsin BIOS'u.

Anakartınızda Flash BIOS tuşu varsa bu videodaki gibi güncelleme yapabilirsiniz BIOS'a. BIOS dosyasını yüklemek için başka bir bilgisayar ve USB bellek lazım. Flash BIOS veya MSI'ın sonunda MAX ibaresi yer alan anakartlarından biri yoksa anakartı 2. nesil Ryzen ile açıp güncelleme yapmak zorundasınız maalesef.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bende ryzen 5 3600x var fakat vatana b450 anakart almaya gittigimde ordaki adam bana bu işlemci için bile b450 yanlışlık olur dedi hatta mail gelmiş adam bana gösterdi mailde 3.nesil ryzenlere b450 önermeyin yazıyordu ama ben kullanıyorum bi sıkııntı görmedim eger bütçeniz varsa x570 alın derim

bende ryzen 5 3600x var fakat vatana b450 anakart almaya gittigimde ordaki adam bana bu işlemci için bile b450 yanlışlık olur dedi hatta mail gelmiş adam bana gösterdi mailde 3.nesil ryzenlere b450 önermeyin yazıyordu ama ben kullanıyorum bi sıkııntı görmedim eger bütçeniz varsa x570 alın derim
Doğru bir nevi. X570 daha geleceğe yatırım gibi olur. X570'de 8+4 CPU girişi olduğundan dolayı yeni nesil Ryzenlar için daha uygun ve PCI 4.0

Soket tipi olarak uyumlu. Anakart üreticisinin uygun bios update sunmuş olması ve 1. veya 2. nesil bir işlemci ile bios güncellemesinin yapılmış olması şartıyla; sorunuzun cevabı Evet.

Hangi model B450? MSI ise ve sonunda Max ibaresi yer alıyorsa BIOS güncellemesine ihtiyaç yok. Diğerleri BIOS güncellemesine ihtiyaç duyuyor. Ayriyeten BIOS Flashback özelliği olan anakartlarda 2. nesil işlemci bulmana gerek kalmaz. Kolayca güncelleyebilirsin BIOS'u.
Modeli Gigabyte Aorus Elite, ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı