B450 anakarta 3. Nesil Ryzen işlemci takma

Astrous

Decapat
Başlıkta dediğim gibi yakında yeni bir sistem toplayacağım ve 3.nesil AMD işlemci takacağım 3.nesil Ryzen takmak için BIOS'u güncellemek gerekiyor. İnternetten alsam BIOS'u güncel mi gelir, güncellemem gerekir mi?

Eger alacaginiz firmaya guncelleyin demediginiz surece guncellemeden gonderiyorlar genellikle. Sansiniza guncel de gelebilir.

Alacağınız yere sorabilirsiniz. Mesela ben Gigabyte kullanıyorum, kendi programı üzerinden güncelleyebiliyorsun.

Bu anakartı 2.el olarak buldum güncelmidir?
Elimde 1.nesil işlemci var ancak güncelleyi yapmaktan korkuyorum nedense .

bazı anakartlarda otomatik güncelleştirilmiş geliyor bazılarında ise mecbur 2inci veya 1 inci nesil bir işlemci takıp sizin güncellemeniz gerekmektedir.
siz parçalarınızı alın ve VATAN bu işlemi ücretsiz bir şekilde yapmakta parçalarımı internet üzerinden satın alıp r3 3600 alıp x470 anakart almıştım bios update gerekliydi vatan dan rica ettim onlardaki r2-r1 jenerasyon işlemciyi çıkartıp bios update sağlayıp bana geri verdi ücret talep edilmedi. deneyebilir siniz.

Ek olarak söyleyeyim QP Bilişim B450M S2H model anakartın 3000 serisi versiyonunu satıyor. Arayıp sordum ve aldım aynısını. Gigabyte istemem dersen B450M PRO M2 MAX, B450M A PRO MAX modellerine bakabilirsin. Biraz daha bütçen varsa Tomahawk MAX modelini öneririm.

Üzerinde Ryzen 3000 Ready yazan bütün kartlar BIOS güncellenmiş olarak geliyor, buna Gigabyte B450M-S2H da dahil. Satıcı direk böyle de satıyor olabilir sormak lazım. Arkadaş Qp bilişimde direk satıldığını söylemiş ordan alabilirsin veya satıcılara sorabilirsin

Üzerinde Ryzen 3000 Ready yazan bütün kartlar BIOS güncellenmiş olarak geliyor, buna Gigabyte B450M-S2H da dahil. Satıcı direk böyle de satıyor olabilir sormak lazım. Arkadaş Qp bilişimde direk satıldığını söylemiş ordan alabilirsin veya satıcılara sorabilirsin
Aynen sormak lazım. Çünkü sitedeki fotoğraflar güncel değil. Mesela QP Bilişimde 2000 Ready fotoğrafı var ama 3000 Ready satışı başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı