B450 Aorus Pro ile RTX 4070 upgrade

xploiton

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba;

Halihazırdaki sistemimi 4070 ekran kartlı bir sisteme yükseltmek istiyorum. Aşağıdaki sistemimde bu derdimi sadece işlemci ve ekran kartını upgrade ederek çözebilir miyim?
İşlemci olarak aklımda AM4 olarak 5800x3D veya 5900X var fakat B450 Aorus Pro anakartımın 4070 ile birlikte bunlara yetebileceğimdem şüpheliyim. Bu anakartta BIOS upgrade ile bu seri işlemcileri kullanabileceğimi biliyorum fakat bilgisi veya deneyimi olanlardan tavsiyelerini rica ederim?
Teşekkürler.
Şu anki sistemim.
Anakart: B450 Aorus Pro.
İşlemci: Ryzen 7 2700X.
Ekran kartı: Aorus RTX 2070.
RAM: G.Skill 2x16 DDR4 3000MHz.
kasa: HAF 912 Advanced.
PSU: Cooler Master gx Bronze 750W 80 Bronze Plus.
SSD: WD Black SN750SE 500GB gen4 nvm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım zaten anakartı değiştirmeden olayı ekran kartı + işlemci ile çözebilmek. 5800x3D ile 4070 uyumu güzel fakat derdim şu anki anakartım zaten; bu uyum anakartım üzerinde devam edebilir mi acaba? :)

Amacım zaten anakartı değiştirmeden olayı ekran kartı + işlemci ile çözebilmek. 5800x3D ile 4070 uyumu güzel fakat derdim şu anki anakartım zaten; bu uyum anakartım üzerinde devam edebilir mi acaba? :)

Hocam devam edersiniz ancak OC denemeyin üst seviye bir anakartınız yok (X570 gibi)

Edersiniz, bütçe nedir toplam? AM5'e de geçmek fena olmaz.

Evet hocam, çok çıtayı yukarı çıkarmadan (anakartı güncellemeden) ekran kartı ve işlemciyle çözmek istiyorum konuyu aslında. OC ile işim olmayacak doğrudur. Çok zorlayacağımı da düşünmüyorum hatta sistemi, maksimum istediğim Haziranda çıkacak Diablo 4 akıcı 2k veya belki 4k oynayabilmek :)

Evet hocam, çok çıtayı yukarı çıkarmadan (anakartı güncellemeden) ekran kartı ve işlemciyle çözmek istiyorum konuyu aslında. OC ile işim olmayacak doğrudur. Çok zorlayacağımı da düşünmüyorum hatta sistemi, maksimum istediğim Haziran'da çıkacak Diablo 4 akıcı 2K veya belki 4K oynayabilmek :)

Sadece oyun içinse bence 5800x3D daha mantıklı öteki türlü render tarzı işlerde işin içinde olursa 5900X dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı