Çözüldü B450 Gaming Plus Max CPU ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Özel Sektör
Merhaba iyi Sosyaller. Sistemi açığım zaman anakart üzerindeki CPU arıza ışığı yanıyor. Ve sistem kendini açmıyor.
Pinleri kontrol ettim BIOS Click ile BIOS güncelledim RAM'leri tek tek denedim her yolu denedim sistem başlamadı. Başlayınca da Windows mavi ekran veriyor restart atıyor bir daha açılmıyor.
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max
İŞLEMCİ: Ryzen 5 5500
RAM: 32 GB GeIL 3200 MHz.

Dosya Ekleri

• 20230530_023555.jpg
    20230530_023555.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20230530-WA0003.jpeg
    IMG-20230530-WA0003.jpeg
    55,4 KB · Görüntüleme: 31
İşlemciyi doğru taktığınıza emin misiniz? AMD soket işlemcilerin termal macunlaması da soğutucu takması da bence biraz zahmetli. Tam takılmamış olabilir. Aynı sorun benim de başıma geldi. Termal macunu spatulayla yaymanız gerekiyor her yere. Yoksa kendiliğinden yayılmıyor.

İşlemciyi doğru taktığınıza emin misiniz? AMD soket işlemcilerin termal macunlaması da soğutucu takması da bence biraz zahmetli. Tam takılmamış olabilir. Aynı sorun benim de başıma geldi. Termal macunu spatulayla yaymanız gerekiyor her yere. Yoksa kendiliğinden yayılmıyor.
Vallahi hocam 3 gündür 9 kez kontrol ettim söktüm taktım BIOS sıfırladım her şeyi yaptım sonuç alamadım.

SSD'nin bozuk olmadığına emin miyiz? Hata kodu olarak Inaccesible Boot Device yazıyor.
Kablolarını falan da çıkartıp takın SSD'nin. Varsa başka kabloyla da deneyin, SATA portunu değiştirin.
Bir de mavi ekran dosyalarınızı atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin bozuk olmadığına emin miyiz? Hata kodu olarak Inaccesible Boot Device yazıyor.
Kablolarını falan da çıkartıp takın SSD'nin. Varsa başka kabloyla da deneyin, SATA portunu değiştirin.
Bir de mavi ekran dosyalarınızı atın.

Hocam sorunu çözdüm. M.2 SSD bozulmuş. SSD üzerine Windows'u kurduğumda görüntü aldım. M.2 SSD'yi garantiye gönderdim. Ilginize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı