B450 Gaming Plus Max NVMe M.2 SSD destekler mi?

TerbiyeliTavuk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayardan pek anlayan birisi değilim. Ama sanırım NVMe M.2 PCI-e SSD'ler, normal SATA'dan falan daha iyiymiş ve hızlıymış. Bu yüzden sistemim bu hızlı SSD olayını destekliyor mu öğrenmek istiyorum.
İkinci olarak da kasamda takılı olan SSD yeri bir tane mi anlamadım. Bir tane mi slot yerim var? Yeni SSD'yi alınca bunu çıkarıp yenisini taktım diyelim, eskisini nereye takacağım?
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Bu işlerden anlamadığım için önceden almış olduğum sistem parçalarını, ASUS sitesindeki görseli ve kendi kasamdaki hali bıraktım.

1658094934821.png

asusss.png

Dosya Ekleri

• wjw.jpg
    wjw.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayardan pek anlayan birisi değilim. Ama sanırım NVMe M.2 PCI-e SSD'ler, normal SATA'dan falan daha iyiymiş ve hızlıymış. Bu yüzden sistemim bu hızlı SSD olayını destekliyor mu öğrenmek istiyorum.
İkinci olarak da kasamda takılı olan SSD yeri bir tane mi anlamadım. Bir tane mi slot yerim var? Yeni SSD'yi alınca bunu çıkarıp yenisini taktım diyelim, eskisini nereye takacağım?
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Bu işlerden anlamadığım için önceden almış olduğum sistem parçalarını, ASUS sitesindeki görseli ve kendi kasamdaki hali bıraktım.

Eki Görüntüle 1454677

Eki Görüntüle 1454680
Nvme değil düz M2 desteği var 6 tanede sata desteği var sata SSD lere yönel bence

mantıklı. ama direkt kasa içinde yerleştirmeli kullanmak istiyorum. benim sistemde diğer sata portlarına 1-2-3-4 kısımlarına eski ssd'im takılma ihtimali varsa öyle tercih etmek isterim şimdilik.

Nvme değil düz M2 desteği var 6 tanede sata desteği var sata SSD lere yönel ben
Şöyle bir şey yok mu?
NVMe bir soket değil sanırım. M.2 soket. PCIe hatlarını kullanan SSD'ler, NVMe SSD'lerdir.
M.2 NVMe ve M.2 SATA SSD diye iki çeşit var yani. Kasaya baktım, M2'nin altında PCIe ve SATA yazıyor.
Kafam karıştı.

Dosya Ekleri

• m2 sata nvme.jpg
    m2 sata nvme.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

Geri
Yukarı