X570 UD model anakarta ikinci M.2 NVMe SSD nasıl takılır?

fehmih

Hectopat
X570 ud bu anakartta bir adet M.2 NVMe vardı onu yükselttim. Şimdi eski kullandığım boşa çıktı. Onu kullanmak istiyorum ama NVMe to USB 3.1 çeviriciler ile değil de dahili olarak bağlamak istiyorum anakarta. Şu PCI-e denen mevzuyu çözemedim onunla mı alakalı? Gigabyte'ın sitesinden anakartın özelliklerini aşağı bırakıyorum, anlayanlar yardımcı olursa sevinirim. PCI-e bağlantısı vs olmuyorsa tabii ki mecbur NVMe to USB çevirici alacağım.
  • Çift kanallı ECC'siz sınırlandırılmamış DDR4, 4 DIMM.
  • 10+2 phases digital VRM solution.
  • Advanced thermal design with enlarge heatsink.
  • Ultra-Fast NVMe PCI-e 4.0/3.0 X4 M.2 connector.
  • High quality Audio capacitors and Audio noise guard for Ultimate Audio quality.
  • Gigabyte Gaming GBE lan with bandwidth management.
  • Supports RGB light strip in Full colors.
  • Smart fan 5 çoklu sıcaklık sensörleri ve hibrit fan bağlantı başlığı ile fan durdurma özelliği.
  • Featured HDMI 2.0 Support.
  • Q-flash Plus Update BIOS without ınstalling CPU, Memory and Graphics Card.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci porta tak. Destekler yüksek ihtimalle. Zaten girmeyecektir desteklemiyorsa. Ayrıca anakartın fanlı olandan mı, yoksa fansız olandan mı ?
X570 ud bu anakartta bir adet M.2 NVMe vardı onu yükselttim. Şimdi eski kullandığım boşa çıktı. Onu kullanmak istiyorum ama NVMe to USB 3.1 çeviriciler ile değil de dahili olarak bağlamak istiyorum anakarta. Şu PCI-e denen mevzuyu çözemedim onunla mı alakalı? Gigabyte'ın sitesinden anakartın özelliklerini aşağı bırakıyorum, anlayanlar yardımcı olursa sevinirim. PCI-e bağlantısı vs olmuyorsa tabii ki mecbur NVMe to USB çevirici alacağım.
  • Çift kanallı ECC'siz sınırlandırılmamış DDR4, 4 DIMM.
  • 10+2 phases digital VRM solution.
  • Advanced thermal design with enlarge heatsink.
  • Ultra-Fast NVMe PCI-e 4.0/3.0 X4 M.2 connector.
  • High quality Audio capacitors and Audio noise guard for Ultimate Audio quality.
  • Gigabyte Gaming GBE lan with bandwidth management.
  • Supports RGB light strip in Full colors.
  • Smart fan 5 çoklu sıcaklık sensörleri ve hibrit fan bağlantı başlığı ile fan durdurma özelliği.
  • Featured HDMI 2.0 Support.
  • Q-flash Plus Update BIOS without ınstalling CPU, Memory and Graphics Card.

İkinci bir nvme m.2 girişi yok onu biliyorum. İkinci porta tak derken şu PCIe muhabbeti mi?
OIP.jpg
Anakartın hangisi ?
X570S UD|AORUS - GIGABYTE USA

O Zaman NVMe to SSD adaptoru alacaksiniz. 2. Bir SSD slotunuz yok.
1
1702762678926.png

1702762779533.png
2

1702762886469.png

3

sondan başlayayım 3 numara usb'ye çevirecek onu anladık.
2 numaralı ve 1 numaralı ürünler çıkışı nedir ve kasada nereye takılır?
Dediğim gibi dahili gibi olsun istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben sorumun cevabını buldum hacı.

Pcıe 4.0 X4 X8 X16 Uyumlu 64GBPS Nvme M.2 SSD Dönüştürücü Adaptör alıyorum ve dahili oluyor. Şimdi satıcılara şu sordum benimki PCIe 4.0 x16/x4/x1 uyum sorunu olmazsa mesele tamamdır.​

Son düzenleme:
1Eki Görüntüle 2055361
Eki Görüntüle 20553632

Eki Görüntüle 2055364
3

sondan başlayayım 3 numara usb'ye çevirecek onu anladık.
2 numaralı ve 1 numaralı ürünler çıkışı nedir ve kasada nereye takılır?
Dediğim gibi dahili gibi olsun istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben sorumun cevabını buldum hacı.

Pcıe 4.0 X4 X8 X16 Uyumlu 64GBPS Nvme M.2 SSD Dönüştürücü Adaptör alıyorum ve dahili oluyor. Şimdi satıcılara şu sordum benimki PCIe 4.0 x16/x4/x1 uyum sorunu olmazsa mesele tamamdır.​

Uyum sorunu olmaz alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı