B450 güncel BIOS ile ekran kartından görüntü alınmıyor

enesaltuntas1

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba iki gün önce AMD Ryzen 5 5600G APU işlemci satın aldım B450 MSI anakarta güncelleyip kullandım fakat memnun kalmadıgım için bugün iade ettim. Elimde bulunan eski Ryzen 5 2600 işlemciyi anakarta tekrar taktım ve bugün satın almış olduğum RTX 3060 Ti PC'ye taktım fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. BIOS pilini çıkardım RAM'larin yerlerini değiştirdim yine de ekran kartının ne Display Port ne de HDMI girişinden görüntü alamadım. Çözümü nedir?
Not: BIOS güncel.
Özellikler:
MSI B450 Gaming Plus anakart.
ASUS RTX 3060 Ti GPU.
RAM G.Skill Sniper X 8x2 GB 3200 MHz.
İşlemci Ryzen 5 2600.
PSU Xigmatek 650W 80 Plus.

Varsa başka bir HDMI dene yoksa eğer anakartta buzzer takılıysa RAM'ları söküp çalıştır RAM hatası sesi verecek mi?

Arkadaşlar merhaba iki gün önce AMD Ryzen 5 5600G APU işlemci satın aldım B450 MSI anakarta güncelleyip kullandım fakat memnun kalmadıgım için bugün iade ettim. Elimde bulunan eski Ryzen 5 2600 işlemciyi anakarta tekrar taktım ve bugün satın almış olduğum RTX 3060 Ti PC'ye taktım fakat ne yaptıysam görüntü alamadım. BIOS pilini çıkardım RAM'larin yerlerini değiştirdim yine de ekran kartının ne Display Port ne de HDMI girişinden görüntü alamadım. Çözümü nedir?
Not: BIOS güncel.
Özellikler:
MSI B450 Gaming Plus anakart.
ASUS RTX 3060 Ti GPU.
RAM G.Skill Sniper X 8x2 GB 3200 MHz.
İşlemci Ryzen 5 2600.
PSU Xigmatek 650W 80 Plus.

Anakartın HDMI yerine mi taktın yoksa ekran kartının giriş yerine mi taktın?

Anakartın HDMI yerine mi taktın yoksa ekran kartının giriş yerine mi taktın?
Ekran kartına taktım zaten elimde bulunan işlemci apu degil
Anakartına takar mısın?
onuda denedim olmadı
Varsa başka bir HDMI dene yoksa eğer anakartta buzzer takılıysa RAM'ları söküp çalıştır RAM hatası sesi verecek mi?
İşteyim şu an ramları yarın çıkarıp denicem ayrıca bios pilini çıkardım sabah tekrar denicem
Tahminim anakart bios bir önceki işlemciye göre açıyor sıfırlanırsa belki açılabilir

Ekran kartına taktım zaten elimde bulunan işlemci APU degil.

Onu da denedim olmadı.

İşteyim şu an RAM'ları yarın çıkarıp deneyeceğim ayrıca BIOS pilini çıkardım sabah tekrar deneyeceğim.
Tahminim anakart BIOS bir önceki işlemciye göre açıyor sıfırlanırsa belki açılabilir.

BIOS pilini çıkarman sadece yaptığın ayarları sıfırlar yazılımıyla ilgili değişiklik yapmaz. RAM hatası alırsan enazindan anakartta sıkıntı olmadığı kanısına varırız ona göre hareket ederiz.

Geri
Yukarı