Masaya vurduktan sonra ekran kartından görüntü alınmıyor

Publicronus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, masaya sinirliyken vurduğum zaman monitör ilk başta takılı kalmıştı, sonrasında kapatıp açmaya çalıştığımda monitöre görüntü gelmiyordu. Ardından ekran kartına bağlı olan VGA to HDMI dönüştürücüsünü anakarta taktım ve çalıştı. Sonuç olarak ekran kartına dönüştürücüyü bağladığımda görüntü alamıyorken ekran kartı takılıyken bile anakarta bağladığımda görüntü alabiliyorum garip bir şekilde.

Not: Ekran kartının fanları dönmekte ve ekran kartına dönüştürücüyü taktığımda ekran gelmemesine rağmen rastgele tuşlara basınca Windows sesi geliyor.

Merhaba, masaya sinirliyken vurduğum zaman monitör ilk başta takılı kalmıştı, sonrasında kapatıp açmaya çalıştığımda monitöre görüntü gelmiyordu. Ardından ekran kartına bağlı olan VGA to HDMI dönüştürücüsünü anakarta taktım ve çalıştı. Sonuç olarak ekran kartına dönüştürücüyü bağladığımda görüntü alamıyorken ekran kartı takılıyken bile anakarta bağladığımda görüntü alabiliyorum garip bir şekilde.

Not: Ekran kartının fanları dönmekte ve ekran kartına dönüştürücüyü taktığımda ekran gelmemesine rağmen rastgele tuşlara basınca Windows sesi geliyor.

Ekran kartını görüyor mu peki Windows?

Basit soru: kasa masa üzerinde mi, vurduğun, monitör ve kasa zıpladı?

Monitör - VGA 2 HDMI - HDMI kablo - GPU HDMI girişi. Masaya vurdun ve sonra bu set çalışmadı.

Monitör - HDMI kablo - GPU VGA çıkışına VGA 2 HDMI dönüştürücü çalışmıyor.

GPU elektrik alıyor - en azından fanların çalışıyor... Sanmıyorum, kasayı ciddi hareket ettirecek kadar zıplatmışsan, bana göre;
1 - GPU çıkışları
2 - Anakart GPU slot'u
3 - GPU
biri gitmiş.

Sadece kasa sallandı, benim tahminim dönüştürücüden yana fakat yeni bir monitör alınca bunu ancak o zaman öğrenebileceğim.
Peki bu hikayede ekranı, anakartın kendi ekran kartı bağdaştırıcısına bağladığında görüntü alabiliyorum diyorsun, biraz doğa üstü olmaya başlıyor konu. Yanlış yazmadıysan, bu böyle anlaşılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı