B450 MSI Tomahawk flash BIOS kırmızı ışık yanıp sönüyor ve sistem yeniden başlamıyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar, internete videolarda anlatıldığı gibi işlemi uyguluyorum. Fakat kırmızı ışık birkaç saniye yanip sönüyor ve sistem yeniden başlamıyor.

CPU: Ryzen 7 5800X.
Anakart: MSI B450 Tomahawk.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncellemek için zaten bunu yapıyorum.
BIOS güncellemesi için bu anakartta işlemci veya herhangi bir bileşeni takmanıza gerek yok, 24 pin ATX güç bağlantısını yapmanız ve BIOS dosyasını yüklediğiniz bir USB bellek ile yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS güncellemesi için bu anakartta işlemci veya herhangi bir bileşeni takmanıza gerek yok, 24 pin ATX güç bağlantısını yapmanız ve BIOS dosyasını yüklediğiniz bir USB bellek ile yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakini aynı şekilde yaptım ama ne yazıkki olmadı

Hocam biraz daha detay vermeniz lazım. Şu an 7C02v1H3(Beta version) BIOS'ta mısınız?

Yoksa anakartınıza 5800X takılıyken 7C02v1H3(Beta version) bu BIOS'a yükseltmeye mi çalışıyorsunuz?
Şuanki durumu anlatayım parçalar geldi SSD ram sıvı soğutma ekran kartını bağladım kasaya montajladım videoda herşey takılı iken yapıldığı için bende öyle denedim ve olmadı. yani şuan işlemci sistemde takılı

Şuanki durumu anlatayım parçalar geldi SSD ram sıvı soğutma ekran kartını bağladım kasaya montajladım videoda herşey takılı iken yapıldığı için bende öyle denedim ve olmadı. yani şuan işlemci sistemde takılı
BIOS dosyasını MSI.ROM olarak yeniden adlandırdınız mı? USB belleğiniz FAT32 formatında mı? USB'nin bölümleme stili MBR mı? USB'yi BIOS Flashback portuna taktınız mı?

Bunları eksiksiz yaparsanız bir sıkıntı olmadan yapılır. Olmuyorsa bir yerde eksik bir şey yapıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı