Çözüldü B450 Plus BIOS güncellemesi sonrası hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Selam ASUS TUF B450 Plus Gaming anakartımda BIOS güncellemesi yaptıktan sonra bu hatayı aldım üretici sitesine baktığımda “update AMD 5000/3000 series CPU fTPM version, please Backup BitLocker recovery key before updating this version BIOS." şeklide uyarı varmış fakat ben fark etmedim işlemcim R5 5600 bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Yeni işlemci takınca veyahut BIOS güncellediğinde fTPM bilgisi bozuluyor çünkü CPU sayesinde duruyor o bilgi.

Şu anda gördüğün mesajda da fTPM sıfırlansın mı sıfırlanmasın mı diye soruyor. Eğer BitLocker açmadıysan bir sıkıntın yok, Y'ye basarak FTPM'i resetleyebilirsin. Y'ye basınca PC birkaç kere kapanıp açılabilir, açıldığında da BIOS'u görürsün.
N'ye basarsan resetlenmez. BitLocker olmasa bile TPM açık olduğu için tek tük veriler tutuluyor olabilir orada. Bunun yüzünden, her ne kadar yaşamayacağını düşündüğüm saçma sapan hataları belki şanssızlıktan dolayı yaşayabilirsin. Y'ye basıp FTPM'i resetlemek en garantisi.
Yeni işlemci takınca veyahut BIOS güncellediğinde fTPM bilgisi bozuluyor çünkü CPU sayesinde duruyor o bilgi.

Şu anda gördüğün mesajda da fTPM sıfırlansın mı sıfırlanmasın mı diye soruyor. Eğer BitLocker açmadıysan bir sıkıntın yok, Y'ye basarak FTPM'i resetleyebilirsin. Y'ye basınca PC birkaç kere kapanıp açılabilir, açıldığında da BIOS'u görürsün.
N'ye basarsan resetlenmez. BitLocker olmasa bile TPM açık olduğu için tek tük veriler tutuluyor olabilir orada. Bunun yüzünden, her ne kadar yaşamayacağını düşündüğüm saçma sapan hataları belki şanssızlıktan dolayı yaşayabilirsin. Y'ye basıp FTPM'i resetlemek en garantisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı