B450 S2H anakart RAM uyumu

llllllllll

Centipat
Merhabalar arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim. Son iki haftadır gerek sizlerin desteği gerekse kendi bilgilerime dayalı olarak bir sistem toplamaktayım. Son günlerde forumda sürekli okudum PC kapandı açılmıyor vsvs. Yazan konulara göz gezdiriyorum. Yaşanan sorunlar sürekli B450 S2H anakart ve Ryzen 5 1600 AF işlemcili sistemlerde yaşanmakta. Sizce yol yakınken anakart ve işlemci değişimine gitmeli miyim?

buna ek olarak dün İncehesap Gaming gecesinden 2x8 GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz CL16 - CMK8GX4M1D3000C16 kodlu RAM satın aldım. Gigabyte B450M S2H anakartın sitesinde bu RAM'leri desteklediğine dair bir ibare göremedim.Bu ramleri sistemimde XMP profili açarak 3000MHz'de kullanabilecek miyim? Sizce ne yapmalıyım ?

Kurmakta olduğum sistem ekran kartı dahil tamamen bu şekilde olacak.
Tüm parçaları eksiksiz bir şekilde monte ettikten sonra windows kurup, güncellemeleri yaptıktan sonra biostan xmp'yi ayarlayıp hiçbir ek ayar gerektirmeden sistemi kullanabilir miyim?

Ben de bugün 1600af gigabyte b450m s2h corsair 2x8gb 3000mhz ram rx580 corsair 550w ile sistemi topladim fakat ne yaptiysam görüntü alamadim. Yasaktan sonra once arkasimin pcdeki parcalarla yer degistirip deneyeceğiniz benim parçalari olmazsa sıkıntılı parcayi tespit edip garanti sekli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı