B450 S2H anakarta ARGB fan bağlamak

Hocam daha RAM'lerdeki RGB'yi kontrol edebiliyor efekt verebiliyor istediğim renk kuşakları oluşturabiliyorum. CPU için alacağım soğutucuda yapabilecek mıyım? Kasa fanı için kontrolcü lazim galiba onu anladım.

Benim fanım da RGB ama kasadaki kontrölcüye bağlı. LED portuna takmadım hiç denemek lazım ama olur büyük ihtimalle.

Benim fanım da RGB ama kasadaki kontrölcüye bağlı. LED portuna takmadım hiç denemek lazım ama olur büyük ihtimalle.
Hocam şimdi rgb sabit argb ise değiştirebilir ışıklı değil mi? Anakart 7 renk rgb destekli diyor. Oysa ben argb ramlere istediğim renk efektini ve ışığını program üzerinden verebiliyorum. Aklım karıştı ya anlamadım bu konudan bir şey.

Hocam şimdi RGB sabit ARGB ise değiştirebilir ışıklı değil mi? Anakart 7 renk RGB destekli diyor. Oysa ben ARGB RAM'lere istediğim renk efektini ve ışığını program üzerinden verebiliyorum. Aklım karıştı ya anlamadım bu konudan bir şey.

Hayır tabii ki de. RGB de ARGB de renk değiştirilebilir. Bildiğim kadarıyla ARGB ile RGB'in tek farkı ARGB'lerde çoğunda kumanda da oluyor. Uzaktan da kontrol edebiliyorsunuz. Yoksa renk değiştirmesi renk sayısı vs. Aynı ikisinde de.

Hayır tabii ki de. RGB de ARGB de renk değiştirilebilir. Bildiğim kadarıyla ARGB ile RGB'in tek farkı ARGB'lerde çoğunda kumanda da oluyor. Uzaktan da kontrol edebiliyorsunuz. Yoksa renk değiştirmesi renk sayısı vs. Aynı ikisinde de.
Evet ikisinde de değişiyor. Ama argb de her bir LED için ayrı ayrı komut verilebilirken, RGB için tümü ledler tek komutla çalışıyormus. O zaman benim ramler argb ve ben kontrol edebiliyorum. Anakarta takılacak kasa fanları, CPU soğutucu argbleri kontrol edebilir miyim işte orasini anlamadım.

Evet ikisinde de değişiyor. Ama ARGB de her bir LED için ayrı ayrı komut verilebilirken, RGB için tümü LED'ler tek komutla çalışıyormus. O zaman benim RAM'ler ARGB ve ben kontrol edebiliyorum. Anakarta takılacak kasa fanları, CPU soğutucu ARGB'leri kontrol edebilir miyim işte orasini anlamadım.

Evet doğru ama çok büyük bir fark yaratmıyor o olay. RAM'lerde ARGB de olsa kontrol etmeniz normal çünkü bir bağlantısı yok. Ama B450M S2H da ARGB portu olmadığı için ARGB CPU fanı veya LED'i çalıştıramazsınız. Tavsiyem RGB almanız. Ben bir sıkıntı yaşamadım şahsen şu zamana kadar RGB ürünlerde. ARGB şart değil.

Evet doğru ama çok büyük bir fark yaratmıyor o olay. RAM'lerde ARGB de olsa kontrol etmeniz normal çünkü bir bağlantısı yok. Ama B450M S2H da ARGB portu olmadığı için ARGB CPU fanı veya LED'i çalıştıramazsınız. Tavsiyem RGB almanız. Ben bir sıkıntı yaşamadım şahsen şu zamana kadar RGB ürünlerde. ARGB şart değil.
Dostum teşekkür ederim cevabın için. Yalnız sıkıntı şu ki baktığım bütün RGB ürünler sabit galiba, ben ise biraz da olsa görsellik istiyorum. Kontrolcüsü olanlara bakmam lazım. Sanırım CPU cooler argb olsa sorun olmaz çalışır, ama dediğin gibi giriş olmadığı için fanları takamıyorum, öyle mi?

Dostum teşekkür ederim cevabın için. Yalnız sıkıntı şu ki baktığım bütün RGB ürünler sabit galiba, ben ise biraz da olsa görsellik istiyorum. Kontrolcüsü olanlara bakmam lazım. Sanırım CPU cooler argb olsa sorun olmaz çalışır, ama dediğin gibi giriş olmadığı için fanları takamıyorum, öyle mi?
Atabilir misiniz ürünleri?

CPU için:

1. Akasa Vegas Chroma AM ARGB Adreslenebilir RGB Fanlı AM4 / AM3+ Soket Uyumlu PWM İşlemci Soğutucu (AK-CC1106HP01) | Teknobiyotik

2.Aerocool Core Plus (AE-CC-CRPLS) İşlemci Soğutucusu 12cm ARGB Adreslenebilir RGB Fanlı, 4pin PWM Otomatik Hız Ayarlı, Intel / AMD Uyumlu | Teknobiyotik

İkisinden birini düşünüyorum, hem uygun hem görsellik var stok fan yerine hangisini tavsiye edersin?

Kasa fani için belli bir ürün yok aklımda internetten öyle bakıyorum varsa tavsiye ettiğin alabilirim.

Geri
Yukarı