B450 Tomahawk BIOS güncelleme sonrası görüntü gelmiyor

TECHNİCAL

Kilopat
Daha fazla  
  • MSI Tomahawk B450.
  • Ryzen 5 5600X.
  • RX 580 4 GB.
  • 450 Watt huntkey Power Supply.

Flash BIOS ile güncelleme yaptığım halde ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartımın ışıkları yanmıyor. Anakartın üzerinde CPU ışığı kırmızı renkte yanıyor.

Pardon düzelttim mesajı. BIOS'u doğru güncellediniz mi? BIOS Flash sırasında kırmızı ışık yanıp söndü mü? Bu arada bu işlem sırasında sadece 24 pin ve 8 pin takılıydı değil mi?

Clear CMOS yapın. Flash derken Flashback+ mı kullandınız?

Pardon düzelttim mesajı. BIOS'u doğru güncellediniz mi? BIOS Flash sırasında kırmızı ışık yanıp söndü mü? Bu arada bu işlem sırasında sadece 24 pin ve 8 pin takılıydı değil mi?

Evet kırmızı ışık yanıp söndü işlem tamamlandı 24 pin ve 8 pin takılıydı

Clear CMOS yapın. Flash derken Flashback+ mı kullandınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet videodakilerin aynısını yaptım flashback + ile BIOS'un güncellenmediğini düşünüyorum ve ekran kartında bir hareketlenme olmaması normal mi?
Flashback + ile olmuyor galiba 3600 veya 2600 serisi işlemci takıp güncellemem gerekecek.

Merhaba, MSI B450 Tomahawk Max ve R5 5600X ile yeni bir sistem topluyorum. Anakarta her parçayı takıp gerekli bağlantıları sağlayıp kasanın güç tuşuna basınca beklediğim üzere sistemin her parçasına güç gitti fakat anakart üzerindeki CPU LED'i yandı çünkü bu anakartı bu işlemci ile kullanmak için BIOS güncellemesi yapmam gerekiyordu. MSI'ın sitesine girip en son BIOS güncellemesini indirip, adını MSI.ROM olarak değiştirip, anakart üzerindeki BIOS flashback kısmı ile BIOS güncellemeye çalıştım. İşlem başladığında olması gerektiği gibi BIOS flashback ışığı hızlı ve yavaş olarak yaklaşık 5dk yanıp söndü ve sonunda sistem kapanıp kendini yeniden başlattı. Yeniden başlatınca ise kırmızı CPU LED'i hala yanıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. Ayrıca CPU ledinin yanı sıra anakartın normalde beyaz yanan arkadaki LED'leri de kırmızı ya döndü ve BIOS flashback ışığı da kesintisiz kırmızı yanmaya başladı. Bu durumu nasıl çözebilirim? Son durumdaki şıklar ekteki görseldeki gibidir.

Dosya Ekleri

• B033293C-977E-4B88-9B0D-1026302ADF73.png
    B033293C-977E-4B88-9B0D-1026302ADF73.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 35
Hocam bu duruma bir çözüm buldun mu? Benim konumda yazdığın mesajda servise yolladım demiştin bir sonuç elde edebildin mi? Ayrıca servis olarak nereye yolladın? MSI'ın resmi bir servisi var mı Türkiye'de? Yoksa satın aldığın yere mi yolladın tekrar?

Hocam bu duruma bir çözüm buldun mu? Benim konumda yazdığın mesajda servise yolladım demiştin bir sonuç elde edebildin mi? Ayrıca servis olarak nereye yolladın? MSI'ın resmi bir servisi var mı Türkiye'de? Yoksa satın aldığın yere mi yolladın tekrar?
Servise gönderdim gerekli işlemleri yapıp 5600x İşlemci ile testini bile yaptılar istanbulda servispoint yetkili servisi internetten ulaşabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı