B450 Tomahawk Max anakarta T6 Ultra montajı

tuyas1

Kilopat
Merhaba B450 Tomahawk Max'a T6 Ultra soğutucu aldım. İşlemci Ryzen 5 3600.
Ama bir türlü takamadım. Yandaki kancalar kısa kalıyor. Uymuyor mu acaba? Kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Resim atabilir misin? Kancalı montajlar çok zor oluyor, eski soğutucum X4'tü, kancalıydı takana kadar 1 saat harcadım.
Vallahi pes ettim sonunda. Stok soğutucu taktım. Önce bir kancayı geçirip sonra diğerini takmaya çalışıyorum. Baskı da uyguluyorum ama olmuyor yani. Uymuyor mu acaba onu merak ettim.

Vallahi pes ettim sonunda. Stok soğutucu taktım. Önce bir kancayı geçirip sonra diğerini takıyorum. Baskı da uyguluyorum ama olmuyor yani. Uymuyor mu acaba onu merak ettim.
Uyuyor hocam da montajı zor baya. İsterseniz şöyle yapın, benim aklıma bu düşünce sonradan geldi. Öncelikle fanları sökün soğutma bloğundan. O anakartın 2 tane parçası var ya siyah, onları kancaya geçir anakarta o şekil montajla. Dediğimi anlamışsan ne mutlu. :D

Kancalı olanlar gerçekten çok sinir bozucu. 45 dakikada takmıştım eski soğutucumu. Uğraşırsan takarsın.

Uyuyor hocam da montajı zor baya. İsterseniz şöyle yapın, benim aklıma bu düşünce sonradan geldi. Öncelikle fanları sökün soğutma bloğundan. O anakartın 2 tane parçası var ya siyah, onları kancaya geçir anakarta o şekil montajla. Dediğimi anlamışsan ne mutlu. :D
Hocam o baya zor olur. Ben X3440 için montajladığımda fanları söküp takabilmiştim. Bir de anakartı kasadan söküp takın. Yoksa baya bir zor oluyor.

Hocam o baya zor olur. Ben X3440 için montajladığımda fanları söküp takabilmiştim. Bir de anakartı kasadan söküp takın. Yoksa baya bir zor oluyor.
Ben bu şekil denemiştim 2. takışımda, daha kolaydı ama 4 kol olması gerekiyor. :D

Şimdilik saldım. Akşam bir daha denerim. Anakart, ekran kartı ne varsa sökücem. Artık böyle de yapamassam, mahallemizin güzide bilgisayarcısının kapısını çalma vakti gelmiştir.

Geri
Yukarı