B450 Tomahawk Max BIOS FCLK

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
B450 Tomahawk Max Anakartına sahibim, RAM'lerimi OC yapacağım ve FCLK değerini değiştireceğim fakat bulamıyorum, BIOS son sürümle güncel, yardımcı olabilir misiniz?
@Recep Baltaş @Ali Güngör abilerim yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
Edit; bu arada RAM'lerimin Samsung B-Die zarlara sahip olduğunu öğrendim. Yani çok rahat bir şekilde 3600 MHz'ye Oc edebilmeliyim diye düşünüyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle "Advanced" kısmına gel, ardından sol taraftan "OC" seç. Düzeyi "Expert" yap. Aşağılarda FCLK Frequency olacak, orayı 1800MHz'e ayarla. Zaten 3600MHz'e kadar otomatik 1800MHz'e çekiyor, 3600 üstünde değerler için manuel değiştirmelisin.

Öncelikle "Advanced" kısmına gel, ardından sol taraftan "OC" seç. Düzeyi "Expert" yap. Aşağılarda FCLK Frequency olacak, orayı 1800MHz'e ayarla. Zaten 3600MHz'e kadar otomatik 1800MHz'e çekiyor, 3600 üstünde değerler için manuel değiştirmelisin.
Maalesef hala çıkmadı, fakat otomatik olarak 1800 MHz’ye çekiyorsa sorun yok demektir. 18-22-22-22-42 1.45V ile 3600 MHz çalıştıramıyorum, B-Die zar var, Corsair RGB PRO RAM’ler. Ne yapmamı önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı