Çözüldü B450 Tomahawk Max BIOS güncellenmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TunaAydn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, sistemimi yeni kurdum ve tüm Driver'ları yükledim. Geriye bir tek BIOS Update kaldı.
Şimdi benim sorum bu güncellemeyi yapmam gerek mi?

Anakartım: MSI B-450 Tomahawk Max
BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends Inc. 3.50, 7.11.2019

Ayrıca MSI'ın sitesinde "7C02V37" versiyona sahip "2020-06-15" tarihli bir BIOS sürümü var ve açıklamasında "Updated AMD AGESA ComboAm4Pi 1.0.0.6" bu özelliği
Sunuyor. Yani sözün özü bu güncellemeyi yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, 7C02v37 sürümünü kurmalısınız.

BIOS'un güncel olması önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

peki bios güncellemesi yaparsam driverlar veya yüklediğim uygulamalar silinir mi?

Ben de bu BIOS güncellemesini yükledim lakin BIOS güncellerken strese giriyorum.
BIOS güncellerken elektrikler giderse ne olur?

Anakart kullanılamaz hale gelebilir. Elektrik sağlayıcınızla görüşün planlı kesinti var mı diye.
Planlı kesinti değil mesele bizim buralarda. Sık sık arıza oluyor, plansız kesintiler oluyor. Planlı kesintileri zaten elektrik sağlayıcısının sitesinde görebiliyorum. Lakin plansız kesintiler çok oluyor. Bazen şiddetli yağmur yağıyor, bazen elektrik direklerine araba çarpıyor ve direk yıkılıyor, bazen de trafo patlıyor. Gerçekten ne olduğu belli değil bizim buralarda. Sakarya'nın Sapanca ilçesinde oturuyorum.
Aslında BIOS güncellerken elektrik gitse bile bazı anakartlarda BIOS Flashback özelliği olduğu için tekrar BIOS kurtarılabiliyor. Örneğin MSI B450 Tomahawk Max'de de bu özellik var.

UEFI ayarına tekrardan devreye sokmanız gerekebilir diyor Recep abi, o ne oluyor tam olarak

Geri
Yukarı