B450 Tomahawk Max + Ryzen 5 3500X sisteme yükseltme tavsiyesi

Hayır yanlış anlamışsın X ibaresini araştırın.
Dostum, o düşündüğün şey pratikte olmuyor ben sana söyleyeyim. Onun serisi XT; X değil. Ki onlar da uçtu gitti piyasadan. İsminde X olanlar daha iyi OC oluyor, X olmayanlar daha kötü OC oluyor diye bir durum yok. Kanıtlayamazsın da, çünkü böyle bir şey yok. Sadece XT serisi özel bin ile geliyordu ama onlar da çok pahalı satıldıkları için tutulmadı ve piyasadan uçtu gitti.

Son düzenleme:
12. Nesile de geçilebilir. 12400f ve B660 bir anakart daha iyi bir seçenek olur. Değerlendirin derim.

Yeni ekran kartlari pcie 4.0 olduğu için değiştirme düşüncem var aslında bunun için b560 + 11400f bütçeyi fazla aşmaz diye düşündüm

Yeni ekran kartları PCI-e 4.0 olduğu için değiştirme düşüncem var aslında bunun için B560 + 11400F bütçeyi fazla aşmaz diye düşündüm.
6500 XT almadığın sürece PCI-e 4.0 destekli bir işlemci ve anakart arayışına girmene gerek yok açıkçası.

B450 tomahavk max çok kaliteli bir anakart. Ben dahil tanıdığım çoğu kişi bu anakartla devam ediyor. İşlemciyi satıp 5600 alın. Pişman olmayacaksınız. İlla Intel olacaksa yukarıda yazılan anakart işlemci kombinasyonu iyi.
Elimde 3050 var bu kart için değişime gerek yok mu
Gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı