B450 Tomahawk Max vs TUF B450-Plus Gaming vs B450 Gaming Plus Max

Xouwei

Kilopat
R3600 ve 5700 XT/RTX 2070 tabanlı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu anakartlardan hangisini almalıyım?

Son düzenleme:
Bu üçü arasından seçim yapmayı istiyorsanız ben olsam Tomahawk Max alırdım düşünmeden.
Bunun dışında Ryzen 3.nesil ile bazı sorun yaşayanlar var bunu bilin, yaşamayanlar da var zaten her şekilde AMD'nin en ufak sorunu bile çözeceğini düşünüyorum.
2070 alacaksanız şuan enteresan bir fiyatı var şu modelin:
5700XT için de Nitro+ veya STRIX öneririm. Aynı şekilde AMD 5700/XT serisi ile de sorun yaşayan yaşamayanlar var bunu da bilmenizi isterim.
Bunun dışında sorun yaşama ihtimalini en aza indirmek için giriş seviye X570 de seçebilirsiniz.

Bu üçü arasından seçim yapmayı istiyorsanız ben olsam Tomahawk Max alırdım düşünmeden.
Bunun dışında Ryzen 3.nesil ile bazı sorun yaşayanlar var bunu bilin, yaşamayanlar da var zaten her şekilde AMD'nin en ufak sorunu bile çözeceğini düşünüyorum.
2070 alacaksanız şuan enteresan bir fiyatı var şu modelin:
5700XT için de Nitro+ veya STRIX öneririm. Aynı şekilde AMD 5700/XT serisi ile de sorun yaşayan yaşamayanlar var bunu da bilmenizi isterim.
Bunun dışında sorun yaşama ihtimalini en aza indirmek için giriş seviye X570 de seçebilirsiniz.
Şu anda Hepsiburada'da kdv indirimi var, ancak indirimler bütün parçalara yansımamış. Anakart fiyatlarında güzel bir indirim var çoğu sitede 880tl'den başlayan Tomahawk Max, Hepsiburada üzerinde 759tl'ye satılıyor. Sipariş vermeli miyim, yoksa Black Friday indirimlerini mi beklemeliyim diye düşünüyorum açıkçası.

Tomahawk aralarında en iyi anakart tercihi olacaktır.
Bu üç seçenek dışında F/P tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir anakart var mıdır, yoksa tomahawk max modelini mi satın alayım? Şimdilik kafamda oluşturmuş olduğum sistem bu şekilde: Sistem.png

Bu üç seçenek dışında F/P tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir anakart var mıdır, yoksa tomahawk max modelini mi satın alayım? Şimdilik kafamda oluşturmuş olduğum sistem bu şekilde:Eki Görüntüle 446740
Bütçeniz yetiyorsa Tomahawk alın. X570 kalitesinde bir anakart olduğunu düşünüyorum. Ama Gaming Plus MAX modeli de iyidir. TUF hakkında pek sağlıklı yorum göremiyorum internette. Kimisi çok ısınıyor diyor, kimisi çok iyi diyor. Ama Tomahawk ve Gaming Plus yorumlarının %90 gibi büyük bir kısmı olumlu yorum almış.

Hepsiburada'da diğer sitelerden daha uygun fiyata satılıyor KDV indirimlerinden dolayı. Black Friday indirimlerini beklemeye değer mi acaba?
Beklenebilir bence.

Tomahawk MAX B450'de en iyi VRM, MOSFET markasına ve soğutucusuna sahip anakarttır. Alabilirsiniz. Gaming Plus MAX'la aralarındaki tek fark soğutucu bloğunun Gaming modelinde biraz daha küçük olmasıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı