B450 Tomahawk Max vs TUF B450-Plus Gaming vs B450 Gaming Plus Max

R3600 ve 5700 XT/RTX 2070 tabanlı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu anakartlardan hangisini almalıyım?

Gaming için Gaming olanını tavsiye ederim.Aslında hepsi güzel ama aralarında ufak nüanslar var.

Merhaba bende ufaktan sistem topluyorum o Anakartlar arasında kalmıştım. Tomahawk Max aldım. Herkes tarafından önerliyor zaten b450 kartınların içindeki en iyisi diyebiliriz. R5 3600 :1300 Max : 749 tl aldım vatandan kdv indiriminden dolar arttı yine fiyatlar değişir tabi.

Merhaba bende ufaktan sistem topluyorum o Anakartlar arasında kalmıştım. Tomahawk Max aldım. Herkes tarafından önerliyor zaten b450 kartınların içindeki en iyisi diyebiliriz. R5 3600 :1300 Max : 749 tl aldım vatandan kdv indiriminden dolar arttı yine fiyatlar değişir tabi.
Ben de parçaları indirim kovalayarak sipariş vereceğim. Tomahawk Max'ın Hepsiburada fiyatı hoşuma gitti ama Black Friday indirimlerini mi beklesem diye düşünüyorum.

Hepsiburada'da diğer sitelerden daha uygun fiyata satılıyor KDV indirimlerinden dolayı. Black Friday indirimlerini beklemeye değer mi acaba?
2070'i aldım sistemin kalanı için Black Friday'i bekliyorum, o tarihlerde Vatan Bilgisayar'da tekrar KDV indirimleri olacağını da varsayıyorum.

2070'i aldım sistemin kalanı için Black Friday'i bekliyorum, o tarihlerde Vatan Bilgisayar'da tekrar KDV indirimleri olacağını da varsayıyorum.
2070'in hangi modelini satın aldınız acaba? Hepsiburada'da şu anda indirimde, fiyatı satın almaya değer mi?

2070'in hangi modelini satın aldınız acaba? Hepsiburada'da şu anda indirimde, fiyatı satın almaya değer mi?
Son Vatan Bilgisayar indirimlerinde MSI RTX 2070 Armor modeli üç bin liraya satılmıştı.
Tavsiyem bu mağazadaki sonraki indirimi beklemeniz, Hepsiburada'da ki indirimli halleri bile pahalı kalıyor.

Ben de parçaları indirim kovalayarak sipariş vereceğim. Tomahawk Max'ın Hepsiburada fiyatı hoşuma gitti ama Black Friday indirimlerini mi beklesem diye düşünüyorum.
Sen bilirsin yinede ama hepsiburadaya guvenmıyorum indirim falan yaptıkları yok yalandan fiyatı yüksek gösterip indirim yaptık diye koyuyolar dolarında ne olacagı belli değil belki daha ucuza gelir belki daha pahalı olur kısmet.

Tomahawk MAX, X570'lere bile kafa tutabilen bir anakart, o derece kaliteli. OC'li bir Ryzen 9 3950X dahi çalıştırabilirsiniz :) Ama o parayı veren, X570'de alır, benim tavsiyem örneğin şuan Ryzen 5 3600 alıp daha sonra 3700X, 3800X veya 3900X'e yükseltmek isteyenler için.

Tomahawk MAX alın eğer bulamazsanız X470 veya B450 Gaming Plus MAX alabilirsiniz. Birebir aynı VRM ve Mosfet kalitesine sahip değildir ama çok yakındır. Örnek vereyim 3950X'i OC yapsanız dahi iyi bir sıvı soğutmayla Tomahawk çalıştırır, Gaming Plus çalıştırmaz ama Gaming Plus'a da 3900X'e kadar takabilirsiniz. ASUS ve Gigabyte'ın X470 ve B450 platformlarının hiç birisi OC yapılmış bir 3950X çalıştırmaz, Stock olabilir belki ama bunlar Tomahawk'ın nasıl bir hayvan olduğunu gösteriyor işte..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı