Çözüldü B450 Tomahawk Max'ta Smart Access Memory nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheKenovy

Centipat
Daha fazla  
Elimde halihazırda Tomahawk Max anakart mevcut, işlemciyi 3600X'ten 5600'e yükselttim (daha elime ulaşmadı). 3600X ile Smart Access özelliğini kullanamıyordum. Yanlış bilmiyorsam 5600 ile kullanabilmem lazım ama nasıl ve nereden açacağım?

Ekran kartım 6700XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'a girdikten F7'ye basıp Advanced moda geç. Sonrasında solda Settings'e tıkla. Sonra Advanced menüsünün altına gir PCI-E subsystem menüsüne gir. Above 4G coding/decoding ve Resize-Bar'ı Enabled yap.
BIOS'a girdikten F7'ye basıp Advanced moda geç. Sonrasında solda Settings'e tıkla. Sonra Advanced menüsünün altına gir PCI-E subsystem menüsüne gir. Above 4G coding/decoding ve Resize-Bar'ı Enabled yap.

Çözüm
Elimde halihazırda Tomahawk Max anakart mevcut, işlemciyi 3600X'ten 5600'e yükselttim (daha elime ulaşmadı). 3600X ile Smart Access özelliğini kullanamıyordum. Yanlış bilmiyorsam 5600 ile kullanabilmem lazım ama nasıl ve nereden açacağım?

Ekran kartım 6700XT.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartım 6700XT.
Hocam merhabalar. Aynı anakarta sahibim, bende sizin gibi 3600'den 5600'e geçeceğim. Bunun içinde önceden anakartı hazır edip BIOS güncellemesini yapmak istiyorum. Fakat hiçbir türlü BIOS'a giremiyorum. İnternette yazan herşeyi denemişimdir. Siz PC açılırken hangi tuşu kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı