Çözüldü B450 Tomahawk RAM Frekansı Görev Yöneticisi'nde Yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kreaspy

Centipat
Arkadaşlar selam. Anakartım B450 Tomahawk. Yeni BIOS update yaptim ve RAM'leri 3200 MHz profile 2'ye overclockladım. BIOS Update'den önce de overclocklamıştım ama görev yöneticisinde 1600 MHz gözüküyordu, şimdi 3200 MHz gözüküyor. Normal midir? CPU ID'de 1599 MHz gözüküyor, orada doğru.

Çözüm
Görev yöneticisindeki RAM frekansı, biraz değişik hocam. Çoğu kişide gerçek frekans görünürken, bazılarında da yarısı görünüyor. Zaten "DDR = Double Data Rate" olduğundan 1600 MHz değerini iki ile çarpıyorsunuz.
Arkadaşlar selam. Anakartım B450 Tomahawk. Yeni BIOS Update yaptim ve RAM'leri 3200 MHz profile 2'ye overclockladım. BIOS Update'den önce de overclocklamıştım ama görev yöneticisinde 1600 MHz gözüküyordu, şimdi 3200 MHz gözüküyor. Normal midir? CPU ID'de 1599 MHz gözüküyor, orada doğru.

Hocam normal görev yöneticisnde görünen rakamla 2'ye çarpıyorsun.

Görev yöneticisindeki RAM frekansı, biraz değişik hocam. Çoğu kişide gerçek frekans görünürken, bazılarında da yarısı görünüyor. Zaten "DDR = Double Data Rate" olduğundan 1600 MHz değerini iki ile çarpıyorsunuz.

Çözüm
Görev yöneticisindeki RAM frekansı, biraz değişik hocam. Çoğu kişide gerçek frekans görünürken, bazılarında da yarısı görünüyor. Zaten "DDR = double data Rate" olduğundan 1600 MHz değerini iki ile çarpıyorsunuz.

BIOS'u güncellemeden 1600 MHz gözüküyordu, CPU ID ile aynı idi. Şimdi iki katına çıktı CPU ID'de hala aynı 1600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani görev yöneticisinde iki ile çarpmıyoruz şuan görev yöneticsinde 3200 mhz gözüküyor.

Geri
Yukarı