B450 vs. B550

Arkadaşlar benim şimdi bu konu hakkında sorum olacak. PCI-e 4 gibi özelliklerin şu an için gereksiz olup olmamasıyla ilgilenmiyorum. Şimdi B450'de B550'de AM4 soketli. Benim sormak istediğim 3 soru var.
İleride upgrade edilebilirlik bakımından B550 daha mı avantajlı olacak yoksa bir farkı olmayacak mı?
B450'lerin Ryzen 4000 serisi işlemcileri destekleyeceği duyurulmuşken acaba şu an B450 mi almak daha mantıklı?
Bunları sormaktaki tek amacım ileride daha uzun süre anakart değiştirmek zorunda kalmak istemememden kaynaklanıyor.
B450 ile B550 arasında upgrade edilebilirlik bakımından çok fark olacak mı?

Hocam şimdi 4 nesil B450 destekleyecek ama B450EYE 4950X takıp tam performansını alamayız ama orta seviye bir B550 şuanki en yüksek ve 4 nesildeki tüm yüksek işlemcileri tam performansını almak için B550 eski bir teknolojiye para vermekte saçma olur gerçi.

450 liralara bile B450 bulunurken yanlışım yoksa B550'ler 1200 liralarin üstünde ve biri işlevini yitirince öteki de maksimum size 1 yil belki 2 yil getirir seçim sizin ben ucuz olanını alir zaman geçip b 550 ucuzlayinca gidr yine onu alırım, tabii dolardan bağımsız konuşuyorum ucuzlamayabilir.

450 liralara bile B450 bulunurken yanlışım yoksa B550'ler 1200 liralarin üstünde ve biri işlevini yitirince öteki de maksimum size 1 yil belki 2 yil getirir seçim sizin ben ucuz olanını alir zaman geçip b 550 ucuzlayinca gidr yine onu alırım, tabii dolardan bağımsız konuşuyorum ucuzlamayabilir.

Hocam size kendimden örnek vereyim TUF Gaming B550 PLUS aldım 1399 TL'ye - 155 TL geri ödeme kampanyası ve 250 TL'lik TUF Gaming m3 mouse hediyesinden yararlandım 1399 - 155 - 250 = 995 TL yapıyor şu an orta segment bir B450 ATX anakart 800 900 TL bence güzel fiyatta aldım.

Merhaba arkadaşlar,

5600G'yi verimli kullanabileceğim, Wi-Fi ve tercihen Bluetooth imkanı olan bir anakart arıyorum. Bazı modellerde soğutma olayından bahsediliyor, sonradan adaptörle fanla masraf yapacağıma baştan ödeyeyim.

B550'nin PCI-e 4.0 desteği sebebiyle ileriye dönük olduğu söyleniyor. APU işlemciler de malum PCI-e 3.0 çalışıyor. İleride işlemciyi de değiştirir miyim, B550 güncelliğini ne kadar korur, bunlar tamamen işimi görebilecek bir B450 ile aradaki fiyat farkına göre önem arz eden sorular. Sizce değer mi?

5600G için ana akım bir anakart modeli de göremedim desem yeridir. Bu işlemciyi alanlar genelde en çok hangi modeli tercih ediyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı