B450 vs B550

Mutlu TETİKBAŞ

Hectopat
Konuyu uzatmadan, elimde Ryzen 5 3600 işlemcim var. Bu işlemci için ucuz yoldan anakart almak istiyorum. Overclock vs anakarttan parçaları çalıştırması haricinde bir beklentim yok. Almak istedigim anakart 500TL'ye MSI B450M'a Pro Max. Ancak bilgisayarımda İnternet'i kablosuz olarak kullanmam gerekiyor ve Online oyun oynayan yüksek boyutlu indirmeler yapan bir kullanıcıyım. Bunun için yeni çıkan Wi-Fi'li B550 anakartlardan mı tercih etmeliyim, yoksa B450M'a Pro Max alip ekstradan adaptörmü takmalıyım. B550 anakartlarda Wi-Fi 6 olarak sunulan bu ozelligi uygun fiyatli adaptorlerle saglayabilir miyim? ASUS USB N14 adaptor ile mesela. Ayrıca 2x8 16 GB 3200 MHz RAM almam gerekiyor. Onuda G.Skill flare X düşünüyorum. Kaliteli Samsung çip kullanılıyormuş. Fiyat olarak da en uygun RAM'lerden biri. Konu hakkında tecrübeli tavsiyelere yönlendirmelere ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Wi-Fi anakartlar ciddi bir şekilde pahalı oluyor, bütçe konusunda Wi-Fi adaptörü daha iyi olur. B550 biraz daha üst düzey gibi, pahalı olabilir. Bence bekleyin, B450 anakartların fiyatı düşebilir.

Wi-Fi anakartlar ciddi bir şekilde pahalı oluyor, bütçe konusunda Wi-Fi adaptörü daha iyi olur. B550 biraz daha üst düzey gibi, pahalı olabilir. Bence bekleyin, B450 anakartların fiyatı düşebilir.
Acelem yok dediğiniz gibi 1 , 1 buçuk ay daha bekleyebilirim. 150 TL ye kadar wifi adaptör tavsiyeniz varsa değerlendirebilirim.
B450 alıp yanına da Wi-Fi adaptörü çekersin, on numara olur.
150 TL ye kadar wifi adaptör tavsiyenizi değerlendirebilirim.
B550 anakartların fiyatları yüksek bütçeye kalmış bir durum eğer 1500 TL civarı bütçe var derseniz alınabilir.
incehesapta 1250 TL ye giriş seviyesi asus prime wifi anakart mevcut. Msi b550m pro wdh wifi modeli bi 50 dolar kadar daha ucuz satış fiyatıyla listelenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Diğer markalarla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Wifi adaptörü ile msi b450m anakart 650TL gibi rakamlar ediyor. 900 tl gibi rakamlara wifili bir b550 anakart alabileceğimi düşünmüştüm ama sanırım o paralara yok dediğiniz gibi.

Son düzenleme:
Acelem yok dediğiniz gibi 1, 1 buçuk ay daha bekleyebilirim. 150 TL'ye kadar Wi-Fi adaptör tavsiyeniz varsa değerlendirebilirim.

150 TL'ye kadar Wi-Fi adaptör tavsiyenizi değerlendirebilirim.

İncehesap'ta 1250 TL'ye giriş seviyesi ASUS Prime Wi-Fi anakart mevcut. MSI B550M PRO WDH Wi-Fi modeli bir 50 dolar kadar daha ucuz satış fiyatıyla listelenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Diğer markalarla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Wi-Fi adaptörü ile MSI B450M anakart 650TL gibi rakamlar ediyor. 900 TL gibi rakamlara Wi-Fi'li bir B550 anakart alabileceğimi düşünmüştüm ama sanırım o paralara yok dediğiniz gibi.

Bütçenizi ciddi bir anlamda artırırsanız B550 Wi-Fi olan bir anakart anca alabilirsiniz. Bence şimdi güzel bir B450 ve ASUS N-14 alıp rahatınıza bakın derim.

Geri
Yukarı